حجت الاسلام و المسلمین صادقی در آیین افتتاح شورای حل اختلاف شعبه تخصصی بازار سرمایه، گفت: رسیدگی به پروندهای بازار سرمایه به دلیل جرایم و پیچیدگی باید بصورت تخصصی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی در آیین افتتاح شورای حل اختلاف شعبه تخصصی بازار سرمایه، گفت: رسیدگی به پروندهای بازار سرمایه به دلیل جرایم و پیچیدگی باید بصورت تخصصی انجام شود.
وی اضافه کرد: تلاش بر این است که در شعب حل اختلاف افراد متخصص و یک حقوقدان و ۲ عضو متخصص با موضوعات مرتبط با شعب به پروندها رسیدگی کنند.
صادقی افزود: رویکرد شوراهای حل اختلاف؛ جبران ضرر زیان دیده و اصلاح مجرمان یعنی عدالت ترمیمی است اما در کنار این‌ موارد باید گونه‌ای از مجازات‌های اجتماعی و… نیز در نظر گرفته شود.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه‌ تصریح کرد:‌ در بازار سرمایه ارتکاب جرایمی که حقوق عامه را تحت تاثیر قرار می‌هد زیاد است بنابراین نباید به سازش بین ۲ نفر طرفین دعوی اکتفا کنیم. باید مدافع حقوق عامه باشیم و مصالحه بین طرفین دعوی موجب نادیده گرفتن حقوق دیگران نشود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari