داوود منظور با بیان اینکه سیاست دولت پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار ارز است و در لایحه برنامه هفتم توسعه نیز آورده شده است، گفت: این مساله کمک می‌کند بازار ارز تحت نظارت بهتر و بیشتر قرار بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایرنا، داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه روز شنبه در توضیح نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با صاحب‌ نظران و فعالان اقتصادی تحت عنوان تبیین اولویت‌های اقتصادی برنامه هفتم توسعه، گفت: در این نشست دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که نسبت به برخی از مواد پیشنهادی در لایحه برنامه هفتم توسعه بود، بیان شد و تلاش کردیم رویکرد برنامه هفتم توسعه در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی را به حاضران توضیح دهیم.
وی با بیان اینکه یکی از پایه‌های اصلی برنامه هفتم توسعه، استفاده حداکثری از ظرفیت بخش غیردولتی و خصوصی واقعی است، ادامه داد: در جای جای برنامه توسعه هفتم احکامی را پیشنهاد کرده‌ایم که به اطمینان بخشی به بخش خصوصی، پشتیبانی و حمایت از این بخش برای سرمایه‌گذاری بیشتر و حتی اجرای طرح‌های عمرانی و تملکی که باید دولت اجرا کند کمک می‌کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در حوزه موضوع ثبات اقتصادی به ویژه در خصوص بازار ارز و نرخ‌های متعدد ارز موجود در بازار دغدغه‌هایی مطرح شد، گفت: ما کم کم باید به طرف نظام تک نرخی ارز حرکت کنیم و سیاست دولت نیز این است که بتوانیم بازار ارز را پیش‌بینی‌پذیر کنیم و در لایحه نیز پیش‌بینی‌هایی شده که کمک می‌کند بازار ارز تحت نظارت بهتر و بیشتر قرار بگیرد و به تدریج بتوانیم بازار ارز را مدیریت‌پذیر و پیش‌بینی‌پذیر کنیم.
وی عنوان کرد: در موضوعات دیگری نیز به ویژه در حوزه مالیاتی نگرانی‌هایی مطرح شد و تلاش کردیم مواد مالیاتی را که در برنامه هفتم توسعه آمده برای عزیزان تبیین کنیم.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari