محسن اردکانی ضمن ارائه آمار درباره کیفیت آب تهران از راه‌اندازی بازار پساب خبر داد و گفت: به زودی شاهد عرضه پساب در بورس انرژی خواهیم بود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از بورس انرژی ایران، محسن اردکانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره کیفیت آب در تهران با توجه به استفاده بیشتر از آب چاه‌ها در فصل تابستان اظهار داشت: امسال میزان بارندگی در تهران ۵ درصد نسبت به پارسال کاهش و در حال حاضر حجم ذخایر آب سدها نسبت به پارسال ۴۰ درصد کاهش یافته است. در کل در فصل تابستان تامین ۶۰ درصد از آب مورد نیاز از منابع زیرزمینی و ۴۰ درصد از آب سطحی است.
وی افزود: هزاران چاه در استان تهران وجود دارد که تعدادی از آنها کیفیت شرب دارند و ما آن‌ها را وارد مدار بهره‌برداری می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه کیفیت آب در تهران کاملا استاندارد است، گفت: ۳۵ آزمایشگاه در سطح تهران وجود دارد که آب را مورد آزمایش قرار می‌دهند، بنابراین آب توزیعی با استاندارد ملی و بالاترین کیفیت جهانی وارد شبکه می‌شود.
وی در ادامه درباره راه‌اندازی بازار آب در استان تهران بیان داشت: آب شرب در تهران با تعرفه‌هایی که مصوب است، توزیع می‌شود و فعلا برنامه‌ای برای بازار آب در حوزه آب ‌فاضلاب تهران نداریم اما پساب تا چند ماه آینده وارد بورس انرژی می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari