وزیر نفت ایران و وزیر انرژی امارات متحده عربی در حاشیه هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک دیدار و بر گسترش همکاری‌های نفتی ۲ کشور تأکید کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، جواد اوجی وزیر نفت ایران و سهیل المزروعی وزیر انرژی امارات متحده عربی در حاشیه نخستین روز هشتمین سمینار بین‌المللی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین دیدار و گفت‌وگو کردند.
اوجی و مزروعی در این ملاقات و گفت‌وگوی دوجانبه بر گسترش همکاری‌های نفتی بین دو کشور تأکید کردند: تجارت نفت خام، گاز طبیعی، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی از محورهای مذاکره بین دو طرف بود.
وزیران نفت و انرژی دو کشور ضمن تأکید بر سرمایه‌گذاری‌های مشترک و توسعه میدان‌های مشترک، وضع بازار نفت و امکان‌سنجی گسترش همکاری‌ها در حوزه نفت و گاز را بررسی کردند.
هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک با شعار «به‌سوی یک گذار انرژی پایدار و فراگیر» میزبان چند نشست وزارتی و میزگرد بلندپایه با حضور وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک و برخی مهمانان ویژه از وزیران نفت و انرژی کشورهای تولیدکننده غیراوپک و مصرف‌کننده، مدیران عامل شرکت‌های بزرگ نفت و گاز جهان، محققان، کارشناسان و جامع دانشگاهی فعال در حوزه انرژی خواهد بود.
در مجموع، طی دو روز برگزاری این سمینار (چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه)، چهار نشست وزارتی و ۶ میزگرد بلندپایه برگزار و درباره مهم‌ترین موضوع‌های مربوط به انرژی دنیا بحث‌وبررسی می‌شود.
هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک امروز به کار خود پایان می‌دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari