بورس‌نیوز:
فعالیت اقتصادی یعنی بکارگیری منابع کنونی برای آینده نامطمئن، تنها چیزی که در مورد آینده قطعی است عدم اطمینان و ریسک است، پس لذا می‌توان اینگونه بیان نمود که ریسک برابر است با ندانسته‌های ما، در امر تحلیل نیز هرچقدر بتوانیم به سوالات متفاوت در حوزه کلیت بازار سرمایه و به صورت اخص شرکت‌ها پاسخ بدهیم در واقع در امر کاهش ریسک سرمایه گذاری خود تلاش نموده ایم، اما در خصوص شرایط تکنیکالی شرکت ایران ترانسفو تحت نماد بترانس، نمادی طی چند روز اخیر شاهد حجم بالای معاملات و ورود پول از سوی حقیقی بازار بوده است، نمادی که از قیمت‌های فعلی خود حدود ۱۲۰ درصد با سقف سال ۹۹ خود فاصله دارد.
این نماد نیز همانند کلیت بازار در روند صعودی خود همسو با تمامی نماد‌ها در حرکت بوده است. از طرفی با توجه به قرار گیری در کف حمایتی و تکمیل الگوی خود در محدوده تراکمی و ایجاد واگرایی و همچنین حجم بالای معاملات و ورود پول را نیز می‌توان از دیگر علل مثبت بودن این سهم بر شمرد؛ که در نمودار شماره ۱ این موارد به خوبی مشخص است.
تحلیل تکنیکال
با توجه به شکسته شدن مقاومت محدوده ۲۵۰ تومان و تثبیت بالای این محدوده و حجم‌های قابل قبول و با توجه به روند معاملاتی سهم میتوان مطابق چارت از این سهم انتظار داشت در گام اول تا محدوده ترسیم شده رشد داشته باشد.
تحلیل تکنیکال
قسمت مشخص شده را می‌توان در تایم پایین به صورت زیر مشاهده نمود.
تحلیل تکنیکال
هابیل خاوری، مدرس و مدیر کارگزاری

source

توسط ecokhabari