سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام‌کرد: صادرات محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در سه ماهه نخست ۱۴۰۲ به سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایمیدرو، فعالان بخش معدن و صنایع معدنی از ابتدای فروردین تا پایان خرداد، ۱۵ میلیون و ۸۱۲ هزار تن انواع محصولات بخش معدن و صنایع معدنی به ارزش سه میلیارد و ۳۲۰ میلیون دلار صادر کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۳ میلیون و ۷۱۷ هزار تن به ارزش سه میلیارد و ۲۷۵ میلیون دلار بود.
از میزان صادرات انجام شده در این مدت، یک میلیارد و ۶۵۶ میلیون و ۱۶۰ هزار دلار در بخش «فولاد و محصولات فولادی»، ۲۶۲.۸۷ میلیون دلار «گندله»، ۲۰۴.۲ میلیون دلار «سایر معادن و صنایع معدنی»، ۲۰۱.۷۵ میلیون دلار «مس و صنایع پایین دستی»، ۱۶۲.۷ میلیون «کنسانتره آهن»، ۹۳.۸ میلیون دلار «آهن اسفنجی» و نیز ۱۹۷.۰۱ میلیون دلار در بخش «آلومینیوم و محصولات پایین» دستی بوده است.
همچنین، ۱۶۳.۹۴ میلیون دلار «زنجیره روی»، ۹۳.۸ میلیون دلار «آهن اسفنجی»، ۹۲.۷ میلیون دلار «زغال سنگ و کک» و ۹۱.۷۸ میلیون دلار «زنجیره سیمان»، ۵۱.۲۷ میلیون دلار «انواع سنگ و محصولات مرتبط»، ۴۵.۲۶ میلیون دلار «زنجیره مولیبدن»، ۳۳.۶۲ میلیون دلار «سنگ آهن دانه بندی»، ۲۴.۵ میلیون دلار «انواع فرو»، ۲۳ میلیون دلار «زنجیره سرب» و ۱۱.۶ میلیون دلار در بخش «زنجیره کروم» صادر شده است.
افزون بر این، در بخش‌های دیگر نظیر سرامیک و کاشی، پودر آلومینا، آنتیموان، تیتان، نیکل، میکا، فلزات و سنگ‌های گرانبها و غیره، زیر ۱۰ میلیون دلار صادر شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari