محسن زنگنه با اشاره به برآورد وزیر اقتصاد برای تامین منابع رشد ۸ درصدی اقتصاد در برنامه هفتم توسعه گفت: وزیر اقتصاد معتقد است برای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی پیرو لایحه برنامه هفتم توسعه، به ۴ هزار و ۷۵۷ همت سرمایه‌گذاری نیاز داریم.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از خانه ملت، محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه بیان کرد: وزیر اقتصاد در این جلسه درباره منابع تامین رشد ۸ درصدی اقتصاد، مندرج در برنامه هفتم توسعه صحبت کرد.
وی با بیان اینکه عمده منابع مالی کشور یا از طریق منابع بانکی، بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و یا سرمایه‌گذاری خارجی تامین می‌شود، ادامه داد: وزیر اقتصاد در این جلسه درباره سهم هر کدام از این شاخصه‌ها در تامین رشد اقتصادی ۸ درصدی صحبت کرد.
زنگنه با اشاره به برآورد وزیر اقتصاد از تامین منابع در سال ۱۴۰۲ و در راستای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی اظهار کرد: وزیر اقتصاد در این جلسه اذعان داشت، برای اینکه رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق شود، تقریباً به ۴ هزار و ۷۵۷ همت سرمایه‌گذاری نیاز داریم.
سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: بر اساس تخمین وزیر اقتصاد، حدود ۴۹ درصد این منابع توسط نظام بانکی، ۲۲ این منابع توسط بازار سرمایه و همچنین کمتر از یک درصد هم از طریق سرمایه‌گذاری خارجی حاصل خواهد شد.
وی تاکید کرد: ما برای اینکه به این میزان سرمایه‌گذاری با توجه به واقعیات موجود دست پیدا کنیم، در سال اول تقریباً به ۱۲۰۰ همت منابع برای سرمایه‌گذاری نیاز داریم، البته باید به این نکته توجه کرد که این منابع در سال‌های بعد تشدید خواهد شد.
زنگنه ادامه داد: همچنین وزیر اقتصاد در این جلسه تاکید داشت که ما باید همین میزان رشد را در سال‌های بعد هم مد نظر قرار دهیم.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari