رئیس‌جمهور کنیا گفت: ایران یک کارخانه مونتاژ خودروسازی در کنیا افتتاح می‌کند و خودروهای بومی ایرانی در کشور ما تولید می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، «ویلیام سامویی روتو» رئیس جمهور کنیا در نشست خبری رؤسای جمهور ایران و کنیا در محل کاخ ریاست‌جمهوری، گفت: امضای ۵ سند همکاری و تفاهم میان ایران و کنیا در حوزه‌های مختلف که از جمله ارتباطات، توسعه سرمایه‌گذاری، شیلات و غیره می‌تواند بسیار مفید و مؤثر باشد.
وی افزود: اطلاعات بسیار خوبی در اختیار من قرار گرفته است، مبنی بر اینکه در بخش مکانیک و خودروسازی قرار است ایران یک کارخانه مونتاژ خودروسازی در کنیا افتتاح کند و خودروهای بومی ایرانی در کشور ما تولید شود.
رئیس جمهور کنیا در این نشست خبری خطاب به رئیسی رئیس جمهور کشورمان اظهار داشت: این دیدار فرصت بسیار خوبی است تا مجدداً دوستی میان ملت‌های ایران و کنیا را تجدید کنیم.
گفتنی است، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیس جمهور در اولین مقصد از سفر منطقه‌ای به آفریقا وارد فرودگاه بین‌المللی نایروبی پایتخت کنیا شد و از سوی «آلفرد موتوآ» وزیر خارجه این کشور مورد استقبال قرار گرفت.
سفر رئیس‌جمهور در راستای ارتقای دیپلماسی اقتصادی، تقویت روابط سیاسی با کشورهای دوست و همسو و تنوع‌بخشی به مقاصد صادراتی جمهوری اسلامی ایران، به دعوت رسمی رئیس جمهور کنیا صورت گرفته است.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari