تقاضای مصرف برق در کشور روز گذشته به ۷۱ هزار و ۵۹۰ مگاوات کاهش یافت. این در حالی است که تقاضای مصرف برق همچنان بالا بوده و ضرورت مدیریت مصرف برق به خصوص در بخش خانگی وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، در روزهای گذشته به رغم رکوردشکنی‌های پی‌درپی، میزان نیاز مصرف برق در سراسر کشور نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱، روز گذشته، سه‌شنبه با روند کاهشی مواجه شد.
بر اساس این خبر، در تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران میزان نیاز مصرف برق در پیک روزانه (ساعت ۱۴:۲۳) برابر با ۷۱ هزار و ۵۹۰ مگاوات به ثبت رسید، این در حالی است که در پیک روزانه دوشنبه این رقم ۷۲ هزار و ۴۸۵ مگاوات بود.
میزان نیاز مصرف برق در پیک روزانه ۱۹ و ۲۰ تیرماه سال گذشته به ترتیب برابر با ۵۹ هزار و ۳۱۵ مگاوات و ۶۶ هزار و ۳۰۰ مگاوات به ثبت رسیده بود که بیانگر افزایش قابل ملاحظه نیاز به مصرف برق در سال‌جاری است.
بنا بر برخی گزارش‌ها روز گذشته از شدت گرمای هوا در برخی مناطق شمالی کشور نظیر گیلان، مازندران و گلستان کاسته شده و با کاهش نیاز مصرف برق همراه شده است؛ این در حالی است که در برخی از دیگر نقاط کشور با افزایش تدریجی دمای هوا رو به رو هستیم که عاملی بر رشد مصرف انرژی است.
در چنین شرایطی لازم است هموطنان در سراسر کشور با مشارکت در طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی علاوه بر بهره‌مندی از این پاداش، در تأمین برق پایدار برای همه مناطق کشور و نیز تأمین برق صنایع همکاری و مشارکت داشته باشند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari