در حالی که فعالان بازار سرمایه انتظار رشد در شاخص کل بورس را داشتند اما شاخص به صورت غیرمنتظره ریزش سنگینی را تجربه کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس در معاملات امروز باز هم یک ریزش غیرمنتظره را تجربه کرده تا فعالان بازار سرمایه دوباره شوکه شوند، در معاملات امروز بیش از ۴۹ هزار واحد شاخص ریزش کرده و به جایگاه ۲ میلیون و ۲۱ هزار واحد رسید.
در معاملات امروز تنها ۳۵ نماد مثبت و ۳۸ نماد نیز در وضعیت صف خرید بودند اما ۲۷۱ نماد منفی و ۲۴۵ نماد صف فروش بودند که بسیار غیرقابل انتظار است.
ارزش معاملات خرد عدد ۵,۲۷۰ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۱۴ درصد و نسبت به میانگین ماهانه ۲۸ درصد کاهش داشته است.
گروه اطلاعات و ارتباطات با ارزش معاملات ۵۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه کانه‌های فلزی با ارزش معاملات ۱۵۴ میلیارد تومان و گروه غذایی با ارزش معاملات ۳۰۹ میلیارد تومان قرار دارند.
ارزش صف‌های خرید ۲۷۵ میلیارد تومان است که کاهش ۱۱ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۴۱۱ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۹۰۸ میلیارد تومان قرار دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari