اروپا برای اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین خود آماده می‌شود و با این اقدام از ایالات‌متحده پیشی می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از کالاخبر، اروپا با راه‌اندازی قریب‌الوقوع اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بر اساس قیمت بیت‌کوین اسپات و مدیریت دارایی یاکوبی، در آستانه گامی بزرگ در سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال است.
تا به امروز، سرمایه‌گذاران اروپایی بیت‌کوین تنها به محصولات قابل معامله در بورس (ETP) دسترسی داشته‌اند که به صورت اوراق قابل معامله در بورس (ETN) یا کالاهای قابل معامله در بورس (ETC) بودند که این مورد بر خلاف قوانین اجرایی در ایالات‌متحده است.
دیوید کراسلند، شریک شرکت حقوقی فراساحلی کری اولسن گفت: یاکوبی محصول را در گرنزی به ثبت رساند و از وضعیت غیر اتحادیه اروپا به دلیل سرعت نظارتی در اخذ تاییدیه صندوق استفاده کرد. گرنزی به‌عنوان یک حوزه تخصصی مدیریت صندوق، بدون انعطاف‌پذیری ذاتی عضویت در اتحادیه اروپا، توانست به سرعت این راه‌اندازی را تطبیق داده و از آن حمایت کند.
برخلاف اوراق قابل معامله در بورس، معامله‌گران صندوق قابل معامله در بورس یاکوبی نمی‌توانند از اهرم یا قراردادهای مشتقه استفاده کنند و به این دلیل از ریسک قابل توجه طرف مقابل در معاملات جلوگیری می‌شود.
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۲۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۱ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۲۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۴ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲.۵۸ میلیارد دلار است که ۷.۴۹ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۴ میلیارد دلار است که ۷.۳۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۹.۲۴میلیارد دلار است که ۸۹.۷۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.
به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۴۸ دقیقه به وقت شرقی)
۱- بیت‌کوین
قیمت: ۳۰ هزار و ۱۰۶.۵۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۸ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۵ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۹۱۶.۹۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۳ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۸۹ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۲۴۲.۸۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۶۲ درصد کاهش
۵- یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari