نیشابور ـ مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز بیش از ۱۲ هزار مربع از اراضی کشاورزی این شهرستان آزادسازی شد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی مبارکی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از برخورد قاطع با متخلفین تغییر کاربری اراضی کشاورزی و آزادسازی بیش از ۱۲ هزار مترمربع اراضی کشاورزی و باغی در محدوده روستاهای بخش مرکزی با دستور دادستان و حضور یگان حفاظت امور اراضی و راه و شهرسازی در معیت نیروی انتظامی این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور بیان کرد: تخریب هشت مورد دیوارکشی، یک مورد بنا، یک مورد گودبرداری و یک مورد محوطه‌سازی غیرمجاز در محدوده روستاهای باغشن گچ، شادمیانه، انجیدن، نوبهار و جاده باغرود در راستای ماده ۳ و تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفاظت از اراضی کشاورزی اجرا شد.
وی این اقدام را در راستای حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها واقع در اراضی کشاورزی اعلام کرد و گفت: جهاد کشاورزی، با جدیت هرچه تمام، از اراضی کشاورزی حفاظت نموده و با متخلفین برخورد قانونی می‌شود.
مبارکی اظهار کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور و اداره امور اراضی، صیانت از زمین‌های کشاورزی را به عنوان رسالتی دینی، فرهنگی و قانونی وظیفه خود می‌داند و با مشارکت تمامی شهروندان تلاش می‌کنند تا در راستای حفظ منابع پایه و تأمین امنیت زیستی و غذایی کشور از زمین‌های زراعی و باغ‌های سراسر شهرستان محافظت کنند.
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور تأکید کرد: بر اساس قانون، هرگونه تغییر کاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت و ساز و دیوارکشی در مزارع و باغ‌ها بدون اخذ مجوز از مدیریت جهاد کشاورزی و امور اراضی ممنوع بوده و علاوه بر قلع و قمع بناهای احداثی، با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.
وی تصریح کرد: تغییر کاربری و تبدیل اراضی زراعی، باغی و اراضی بایر دارای سابقه کشت و کار واقع در حریم شهرها و خارج از آن نیز ممنوع است و متخلفان پس از معرفی به محاکم قضائی علاوه بر قلع و قمع بنا و مستحدثات به پرداخت جزای نقدی و اعاده زمین به وضع اولیه محکوم خواهند شد.
مبارکی بیان کرد: از همه صاحبان ساخت و سازهای غیرمجاز تقاضا داریم با جهاد کشاورزی همکاری لازم را به عمل آورده و زمین‌های تغییر کاربری داده شده غیرمجاز را تا حد ممکن به وضعیت اولیه زراعی و باغی بازگردانند زیرا همه اراضی که غیرقانونی تغییر کاربری شده شناسایی و برابر قانون به زودی اجرای حکم خواهند شد.
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور ادامه داد: از شهروندان نیز تقاضا می‌شود در شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز از طریق سامانه ۱۳۱ ما را بیش از پیش در استیفای حقوق عمومی خود یاری نمایند.
وی اظهار کرد: در راستای اهداف عدالت محور و پاسداری از امنیت غذایی و حفاظت از اراضی کشاورزی شهرستان نیشابور که به واسطه شرایط آب و هوایی مناسب و مستعد گردشگری همواره مورد توجه سودجویان و ساخت و سازهای غیر مجاز بوده است، قلع و قمع بناهای غیر مجاز و اعاده به وضعیت اولیه با جدیت دنبال می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari