مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار از تهیه و ابلاغ نمونه گزارش فعالیت هیات مدیره به مجمع عمومی و نمونه گزارش تفسیری مدیریت توسط سازمان بورس و اوراق بهادار به ناشران اوراق بهادار خبر داد.
ولی اله جعفری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران (سنا)، در گفتگو با ضمن بیان مطلب بالا گفت: با توجه به بروزرسانی دستورالعمل های سازمان و مشخصا تجدیدنظر در دستورالعمل حاکمیت شرکتی و به منظور نظارت بر مفاد دستورالعمل های مصوب، گزارش فعالیت هیات مدیره به مجمع عمومی بعد از حدود ۱۴ سال مورد بازنگری قرار گرفته است.
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد: در نمونه گزارش فعالیت هیات مدیره تلاش شده نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران پوشش داده شود.

ابلاغ نمونه گزارش تفسیری مدیریت برای نخستین بار
جعفری همچنین با اشاره به این که نمونه گزارش تفسیری مدیریت نیز برای اولین بار تهیه و ابلاغ شده است، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از سرفصل هایی که در نمونه های تهیه شده گنجانده شده موضوع مراودات شرکت ها با دولت و نهادهای وابسته است.

الزام انعکاس آثار قیمت‌گذاری دستوری و مطالبات دولت در گزارش شرکت‌ها
به گفته وی در سرفصل مذکور، موضوعاتی چون آثار قیمت گذاری دستوری، وضعیت پرداخت به دولت و مطالبات از دولت را ناشران مشمول باید تعیین و در قالب جداول تعیین شده درج و افشا کنند.
جعفری در پایان خاطر نشان کرد: نمونه های تهیه شده حداقل افشای اطلاعات است، بنابراین ناشران اوراق بهادار می توانند در صورت لزوم سایر اطلاعات را جهت اطلاع سرمایه گذاران محترم افشا کنند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari