عرضه‌ سیمانی‌ها از امروز (یکشنبه اول مرداد) آغاز و دوشنبه (۲ مرداد) تداوم می‌یابد. در عرضه های امروز، ۶۷ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۸۴ تن انواع سیمان را روی تابلو می‌برد که ۲۸ هزار و ۷۷۸ تن بالاتر از هفته قبل است. شرکت‌های سیمانی از ابتدای سال تا پایان تیر، ۲۱ میلیون تن سیمان به ارزش ۱۷.۹ همت در بازار فیزیکی و ۱۲۴ هزار تن به ارزش ۱۱۸ میلیارد تومان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا فروختند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از کالاخبر، تالار سیمان در بورس کالا امروز یکشنبه اول مرداد میزبان عرضه یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۸۴ تن انواع سیمان از سوی ۶۷ شرکت سیمانی است. از کل عرضه های امروز سیمانی ها در بورس کالا، ۹۰۹ هزار و ۶۶۴ تن سیمان از نوع تیپ ۲، ۱۰۹ هزار و ۵۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۴۲۵، ۸۲ هزار و ۲۲۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۳۲۵ و ۶ هزار و ۷۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۵۲۵ خواهد بود.
فروش نزدیک به ۲۱ میلیون تن سیمان تا پایان تیر
در ۴ ماهه نخست امسال ۲۲ میلیون و ۴۴۲ هزار تن انواع سیمان عرضه و با تقاضای ۲۷.۶ میلیون تنی مواجه و بیش از ۲۰ میلیون و ۹۸۹ هزار تن آن دادوستد شد و ارزش ۱۷ هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان را ثبت کرد.
۱۲۴ میلیون گواهی در ۴ ماهه امسال
از ابتدای امسال پایان تیر ماه، ۱۲۴ میلیون و ۷۸۴ هزار گواهی سپرده سیمان معادل ۱۲۴ هزار و ۷۸۴ تن سیمان به ارزش ۱۱۸ میلیارد تومان معامله شد.

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari