با اجرای عملیات برپاسازی پایه سکوی سرچاهی طرح توسعه و نگهداشت میدان نفتی رسالت در شرکت نفت فلات قاره ایران، گامی دیگر در مسیر افزایش تولید این میدان نفتی برداشته شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، مجری طرح توسعه میدان رسالت گفت: عملیات برپاسازی (Roll up) ردیف‌های شماره یک و دو پایه سکوی سرچاهی ۱۲۰۰ تنی WHP1 طرح توسعه و نگهداشت میدان نفتی رسالت، صبح روز یکشنبه یکم مرداد در خرمشهر با موفقیت انجام شد.
پویا معارفی افزود: با حمل و نصب این سکو در اواخر پاییز سال جاری، امکان آغاز حفاری دو حلقه چاه با ظرفیت تولید نفت ۳۵۰۰ بشکه در روز فراهم خواهد شد.
وی افزود: فاز نخست طرح توسعه و نگهداشت میدان نفتی رسالت با هدف افزایش تولید ۱۱ هزار بشکه در روز به‌واسطه انجام عملیات حفاری، تعمیرات، مقاوم‌سازی سازه و بروز رسانی تأسیسات موجود و نصب یک سکوی سرچاهی تعریف شده که هم‌اکنون در هر دو بخش سطح‌الارض و تحت‌الارض فعال است.
گفتنی است، عملیات اجرایی ساخت پایه سکوی سرچاهی میدان رسالت، اسفندماه سال گذشته در یارد پیمانکار در خرمشهر آغاز شده بود.
با تعریف این طرح، برای نخستین بار پس از وارد شدن حجم قابل توجه صدمات و خسارات به تأسیسات موجود در خلال جنگ تحمیلی، پروژه‌های مقاوم‌سازی و نوسازی سازه و فرآیند تأسیسات، همچنین حفاری و ساخت سکوی سرچاهی همسو با برنامه‌های توسعه میدان، برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari