روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان بر تکمیل زیرساخت‌های پل آستاراچای و بهره برداری از آن تا چهار ماه آینده توافق کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در گفتگو با شاهین مصطفی‌اف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر توسعه روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد.
همچنین دو طرف برای تسریع امور باقی مانده مربوط به پل آستاراچای و تکمیل آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن توافق کردند و مقرر شد این پل تا چهار ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
تسریع در آماده سازی نیروگاه خدا آفرین برای بهره برداری و وارد مدار شدن از دیگر موضوعاتی بود که دو طرف بر آن تاکید کردند.
مصطفی‌اف با اشاره به دیدار اخیری که دو طرف در شهر آستارا داشتند، با قدردانی از بذرپاش برای برگزاری منظم جلسات در سطوح بالا، پیام دولت و شخص رئیس جمهور آذربایجان را مبنی بر مهم و مؤثر ارزیابی کردن این دیدارها ابلاغ کرد.
معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان همچنین از پیگیری جدی وزیر راه و شهرسازی کشورمان در موضوعات مطرح شده میان دو کشور و تشکیل کارگروه‌های ویژه برای به ثمر رسیدن توافقات قدردانی و ابراز خرسندی کرد.
در ادامه دو طرف نمایندگانی برای پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان و ارائه گزارش منظم تعیین کردند.
معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان همچنین برای افزایش مناسبات و توسعه روابط تهران و باکو، از وزیر راه و شهرسازی کشورمان برای سفر به این کشور دعوت کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari