به گزارش بورس نیوز، سید محمود شربیانی در مورد تعطیلی بازار طلا و جواهر تهران اظهار کرد: براساس سنت دیرینه و همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش بازار طلای تهران از روز هشتم مجرم تا سوم امام تعطیل و سوگوار خواهد بود.
وی افزود: بر همین اساس طبق سنوات گذشته امسال بازار طلا و جواهر تهران اعم از پاساژ‌های اصلی بازار و راسته طلا و جواهرفروسان بازار تهران از روز سه شنبه سوم مردادماه الی یکشنبه هشتم مردادماه تعطیل و اعضای صنفی این بازار عزادار سید و سرور آزادگان جهان می‌باشند.
نایب رئیس اول اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران تعطیلی حدود یک هفته‌ای بازار را نشات گرفته از اعتقاد و دینمداری بازاریان برشمرد و خاطرنشان کرد: صنف و صنعت طلا و جواهر همگام با دیگر آحاد مردم و بازاریان با تعطیلی واحد‌های کسبی خود و برپایی هیات و تکایای عزاداری و سوگواری عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و سید و سالار شهیدان علیه السلام ابراز می‌کنند.
شربیانی یادآور شد: در زمان تعطیلی بازار تهارن به مناسبت ایام سوگواری کلیه پاساژ‌ها و سرا‌های بازار طلای تهران مانند پاساژ اردیبهشت، فروردین، خرداد، حکیم هاشمی و مکاره، همچنین راسته بازار صحاف‌ها و زرگر‌های بازار تهران تعطیل و هیات‌های عزاداری در این اماکن برپاست.

source

توسط ecokhabari