عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت‌های سوداگرایانه به بهم ریختگی بازار کمک می‌کند،گفت: مالیات بر سوداگری می تواند به حد زیادی در مهار تورم کمک کرده و فعالیت های اقتصادی را به بخش مولد سوق دهد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از خانه ملت، محمدرضا دشتی اردکانی با اشاره به توجه به موضوع مالیات بر سوداگری و تاثیر آن بر مهار تورم بیان کرد: به واقع کمیسیون اقتصادی در سه سال گذشته زیر ساخت‌های اقتصادی کشور اعم از مهار تورم را مدنظر قرار داده است.
وی با اشاره به تصویب قانون مالیات بر سوداگری در کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: این موضوع به حد زیادی می‌تواند در مهار تورم کمک رسان باشد،چراکه این طرح مقابل سوداگری و سفته بازی می‌ایستد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر بتوانیم با تدابیر لازم جلوی سوداگری و سفته بازی بازار را بگیریم می‌توانیم این منابع، یعنی منابعی که در بخش سوداگری وجود دارد را به بخش مولد اقتصاد سوق دهیم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت‌های سوداگرایانه به بهم ریختگی بازار کمک می‌کند، بیان کرد: باید با تدابیر و قوانین مناسب مانع از رشد فعالیت‌های غیر مولد در عرصه اقتصادی کشور شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari