با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت داروسازی فاران شیمی (سهامی عام) به مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز سه‌شنبه مورخ ۱۰/۰۵/۱۴۰۲ به مدت سه روز کاری در نماد فاران۰۶ عرضه عمومی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت داروسازی فاران شیمی به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال جهت تامین سرمایه در گردش به منظور خرید مواد اولیه از طریق فرابورس ایران عرضه می‌گردد.
این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۲۳ درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد.
ضامن این اوراق بانک اقتصاد نوین است و بازارگردانی آن بر عهده صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی آرمان اندیش می‌باشد. همچنین شرکت گروه خدمات بازار سرمایه آرمان آتی و شرکت تامین سرمایه کاردان به عنوان متعهدین پذیره‌نویسی اوراق ایفای نقش می‌کنند.
ضمناً عامل فروش و عامل پرداخت اوراق مرابحه مذکور به ترتیب شرکت کارگزاری مبین سرمایه و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می‌باشند.
شایان ذکر است، پس از انتشار موفق ۵۰۰ میلیارد ریال اوراق برای شرکت داروسازی فاران شیمی در سال ۱۴۰۱، این دومین تامین مالی این شرکت از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می‌باشد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari