بورس‌نیوز:
۱. ایران‌خودرو دیزل در تیرماه به‌خوبی دو ماه قبل نبود. شرکت در این ماه ۳ همت درآمد داشت که ۴٠٪ کمتر از مبلغ خردادماه است. فروش شرکت تقریباً برابر میانگین ماه‌های قبل است که به دلیل فروش ناچیز فروردین‌ماه است.
۲. خاور در خردادماه ۱۵٠۳ دستگاه محصول تولید کرده و ۱۳۵۴ دستگاه به فروش رسانده است. مقدار تولید این ماه ۳٪ و مقدار فروش ۳٠٪ کمتر از خرداد است. نرخ فروش کامیون سنگین ۲٪ و نرخ فروش ون و پیکاپ ۱٠٪ کمتر از خرداد گزارش شده است.
۳. مجموع فروش چهار ماهۀ خاور ۱۲۲۳۴ میلیارد تومان است و نسبت به دورۀ مشابه سال قبل ۱۶٠٪ جهش داشته است. طی این مدت مقدار تولید ۴۳٪ و مقدار فروش ۸۷٪ رشد داشته است.
تحلیل تکنیکال ترکیبی
سهم در یک‌روند بلند مدت صعودی قرار دارد به دلیل اینکه خاور هم به نوبه خود بیشترین سهم در تأثیرگذاری شاخص کل را دارد و این مدت بازار دستخوش اصلاح بوده است خاور نیز در یک‌روند اصلاحی قرار دارد.
کانال بلند مدتی در تایم هفتگی رسم شده است که روند صعودی را نشان می‌دهد.
در تایم روزانه خاور از خط تعادل یا حمایت استاتیک خود حمایت نشده و خط تعادل را به سمت حمایت داینامیک محدوده ۳۹۸۰ ادامه داده است.
با کندل هفتم مردادماه نشان می‌دهد که شاید عزم به‌سوی محدوده ۳۲۶۰ دارد اگر محدوده ۳۲۶۰ حمایت شود تارگت ۴۰۰ و ۷۳۰ تومانی در پیش دارد در حال حاضر باید منتظر واکنش نماد به حمایت‌های ترسیم شده باشیم.
از نظر تابلویی و سرانه فروش بیست و ده و پنج‌روزه سهم فروشنده خاصی ندارد و حتی سرانه فروش کم شده است.
در تابلوی هفتم مردادماه کد به کد حقوقی به حقیقی نیز مشاهده می‌شود.
سرمایه‌گذاری در این نماد به دید بلند مدتی و میان‌مدتی پیشنهاد می‌شود.
سهم از نظر بنیادی در گروه خودرو و ساخت قطعات فوق‌العاده نماد پر پتانسیلی است.
سرور قاراخانی، تحلیلگر تکنیکال

source

توسط ecokhabari