رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با اقدامات دولت طی ماه‌های اخیر ثبات خوبی در بازار ارز ایجاد شده که این ثبات ادامه خواهد یافت.
به گزارش خبرگزاری مهر، داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در نشست شورای معاونان و مدیران سازمان که روز دوشنبه ۹ مردادماه ۱۴۰۲ برگزار شد، بیان کرد: سازمان مصمم به افزایش رشد اقتصادی در سال جاری با توجه به شعار سال است و لازم است همه معاونان و رؤسای امور سازمان برنامه و بودجه و سازمان‌های استانی، برای رشد تولید و مهار تورم در کشور، بیش از پیش بکوشند. خوشبختانه از ابتدای سال تاکنون، دولت اقدامات خوبی را در جهت تحقق شعار سال انجام داده است و لازم است همین مسیر با سرعت بیشتری ادامه یابد.
معاون رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه سال گذشته با وجود همه مشکلات و محدودیت‌ها، رشد اقتصادی ۴,۸ درصدی و ایجاد ۸۰۰ هزار شغل جدید در کشور شکل گرفت، افزود: کاهش نرخ بیکاری به ۸.۲ درصد، از دیگر دستاوردهای قابل توجه دولت سیزدهم طی سال ۱۴۰۱ بود.
بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، منظور با بیان اینکه با اقدامات دولت طی ماه‌های اخیر ثبات خوبی در بازار ارز ایجاد شده، گفت: این ثبات ادامه خواهد یافت و امیدوارم نرخ تورم را نیز به میزان مناسبی کاهش دهیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه افزود: این سازمان تمام تلاش خود را برای پرهیز از اقدامات تورم‌زا به کار می‌گیرد.
وی از تخصیص ۲۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی از ابتدای سال خبر داد و گفت: با پیگیری جدی برای تحقق منابع بودجه امسال، تخصیص‌های مناسبی را تا پایان سال به طرح‌های عمرانی خواهیم داشت.
منظور بر لزوم تلاش و همت مضاعف برای تسویه مطالبات چای‌کاران و گندم‌کاران و ایفای تعهدات دولت در طرح دارو یار تأکید کرد و گفت: با شناسایی ردیف‌های مهم و اولویت‌دار قانون بودجه، پرداخت تدریجی و منظم را در دستور کار قرار داده‌ایم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari