محمدرضا فرزین گفت: سال گذشته توانستیم اقتصاد کشور را با درآمدهای غیرنفتی تامین کنیم. ۶۵ میلیارد دلار به واردات اختصاص دادیم که نسبت به سال گذشته ۱۰ میلیاد دلار و نسبت به دو سال گذشته ۲۱ میلیارد دلار بیشتر بود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی گفت: نزدیک ۹۰ درصد از ناترازی بانک‌ها در ایران از نوع ورشکستگی نیست، بلکه از نوع عدم نقدینگی است.
وی افزود: بخشی از کمبود نقدینگی بانک‌ها (به‌خصوص بانک‌های دولتی) به ناترازی دولت برمی‌گردد؛ مجلس هم بخشی از این ناترازی‌ها را تحمیل کرده است. مشکلات مربوط به ناترازی برخی از بانک‌ها هم ناشی از فساد، عدم نظارت دقیق و مسائلی مشابه این بوده است.
فرزین اظهار کرد: عده‌ای در تلاش‌اند با تحلیل‌های منفی و فضای انتظاری منفی، شرایط را برای عاملان اقتصادی و کسب‌وکارها پرریسک جلوه دهند. انتظارات تورمی در ایران هنوز بالاست و آماری که منتشر می‌شود، ممکن است به دلیل سوءبرداشت یا تحلیل نادرست فضای جامعه را دوباره به هم بریزد.
وی ادامه داد: با بهبود شرایط و گشایش‌های بوجود آمده، تا حدودی امیدوار به بهبود انتظارات تورمی هستیم.
رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: ما سال گذشته توانستیم اقتصاد کشور را با درآمدهای غیرنفتی تامین کنیم. ۶۵ میلیارد دلار به واردات اختصاص دادیم که نسبت به سال گذشته ۱۰ میلیاد دلار و نسبت به دو سال گذشته ۲۱ میلیارد دلار بیشتر بود.
 
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari