در هفته منتهی به ۱۳ مرداد امسال، ۲ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۳۸۶ تن انواع محصول و کالا به ارزش بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالای ایران دادوستد شد. سیمان، سنگ آهن، فولاد و آهن اسفنجی سنگین وزن های تالار صنعتی و معدنی و وکیوم باتوم، قیر و مواد پلیمری سنگین وزن های تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بودند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از کالاخبر، تالار محصول‌های صنعتی و معدنی شاهد معامله یک میلیون و ۹۱۸ هزار و ۳۹ تن انواع کالا و محصول به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۹۳ میلیارد تومان در هفته گذشته بود.
در این تالار یک میلیون و ۱۵ هزار و ۱۱۴ تن سیمان، ۵۳۵ هزار تن سنگ آهن، ۱۸۹ هزار و ۸۸۵ تن فولاد، ۱۶۰ هزار و ۷۰۰ تن آهن اسفنجی، ۱۰ هزار و ۶۵۹ تن مس، ۶ هزار و ۶۴۰ تن آلومینیوم، ۲ هزار تن چدن، یک هزار و ۳۶۰ تن روی و ۲۵۰ تن کنسانتره مولیبدن معامله شد.
همچنین در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۴۷۳ هزار و ۱۵۲ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۸ هزار و ۶۲۳ میلیارد تومان در هفته معاملاتی منتهی به ۱۳ مرداد به فروش رسید.
در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۱۷۱ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۲۱ هزار و ۸۷۵ تن قیر، ۹۹ هزار و ۲۲۹ تن مواد پلیمری، ۳۹ هزار و ۷۱۰ تن گوگرد، ۲۴ هزار تن لوب کات، ۱۱ هزار و ۸۸۰ تن مواد شیمیایی، ۴ هزار و ۶۶۵ تن روغن، ۶۵۰ تن فرآورده های نفتی، ۲۵۰ تن گازها و خوراک ها و ۲۰۰ تن عایق رطوبتی معامله شد.
بازار فرعی نیز شاهد معامله ۱۲ هزار و ۱۹۴ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۳۶۳ میلیارد تومان بود. این بازار برای نخستین بار میزبان معامله ۲ تن شمش منیزیم بود.

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari