امارات اعلام کرده که اقدامات اخیر اوپک پلاس برای حمایت از بازار نفت در شرایط کنونی کافی به نظر می‌رسد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از خلیج تایمز، کارشناسان بازار نفت می‌گویند: با در نظر گرفتن عواملی همچون کاهش احتمال پایین آمدن بیشتر عرضه نفت از سوی اوپک پلاس و رکورد زدن ذخایر نفتی چین، بعید به نظر می‌رسد که برای سال جاری شاهد عبور قیمت نفت از صد دلار در هر بشکه باشیم.
کارشناسان بانک گلدمن ساکس آمریکا، معتقدند با وجود آنکه قیمت نفت برنت طی ماه گذشته ۵ درصد افزایش یافت و دلیل آن هم کاهش عرضه نفت از سوی اوپک پلاس و افزایش نرخ بهره از طرف بانک‌های مرکزی کشورها بود، اما شاهد فروکش نگرانی‌های مرتبط با این موارد با پایین آمدن تورم در اقتصادهای بزرگ هستیم.
بانک گلدمن ساکس معتقد است که در نیمه دوم سال جاری بازار با کمبود عرضه نفت مواجه خواهد بود و قیمت نفت برنت تا ۸۶ دلار در هر بشکه بالا خواهد رفت.
این بانک می‌گوید: البته بعید به نظر می‌رسد برای بالا بردن بیشتر قیمت نفت، گروه اوپک پلاس عرضه نفت خود را کمتر کند.
گروه اوپک پلاس، شامل اعضای اوپک و برخی تولیدکنندگان بزرگ نفت نظیر روسیه حدود ۴۰ درصد کل نفت جهان را تأمین می‌کنند و از اواخر سال ۲۰۲۲ تصمیم گرفته‌اند برای حمایت از قیمت نفت، عرضه به بازار را محدود نگه دارند.
سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات، هم اعلام کرد که اقدامات اخیر گروه اوپک پلاس برای حمایت از بازار نفت در شرایط کنونی کافی به نظر می‌رسد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari