به گزارش بورس نیوز، مهرداد فرح آبادی، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه کیمیا از صدور مجوز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت کیمیا از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد و اظهار کرد: صیانت از دارایی سرمایه‌گذاران بورسی، رسالت همه مدیران، تصمیم‌گیران و فعالان بازارسرمایه است و بزرگترین چالش تحقق این امر، نحوه کنترل ریسک‌های سرمایه‌گذاری است.
وی با بیان اینکه بهترین راهکار کنترل ریسک در بازار سرمایه، تسهیل دسترسی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری و توسعه این ابراز مهم مالی است، افزود: صندوق‌های سرمایه‌گذاری، نهاد‌های مالی تخصصی تحت نظارت سازمان بورس هستند که زیر نظر مدیران حرفه‌ای و در چارچوب قوانین و مقرارت سختگیرانه فعالیت می‌کنند.
فرح آبادی افزود: مدیران حرفه‌ای فعال در صندوق‌ها به خوبی آگاه هستند که در چه زمانی و در چه صنایعی سرمایه‌گذاری کنند و می‌توانند مسیر و روند بازار را به خوبی پیش‌بینی کنند؛ به نحوی که بعضی از صندوق‌ها بیش از شاخص کل بازدهی داشته‌اند.
مدیرعامل تامین سرمایه کیمیا با اشاره به اینکه یکی از کم‌ریسک‌ترین ابزار‌های مالی بازارسرمایه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت هستند، ادامه داد: بر اساس رسالتی که هیات مدیره تامین سرمایه کیمیا برای خود تعریف کرده، راه‌اندازی انواع صندوق‌های سرمایه گذاری در دستور کار قرار دارد و در گام نخست، تامین سرمایه کیمیا با هدف ایجاد فرصت برای افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری امن و کم ریسک دارند، صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت کیمیا را با سقف ارزش هزار میلیارد تومان تاسیس کرد و امروز دوشنبه شانزدهم مرداد ماه ۱۴۰۲مجوز پذیره‌نویسی این صندوق از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد.
فرح آبادی با اشاره به آغاز پذیره‌نویسی این صندوق طی دو هفته آینده افزود: جزییات ساز و کار این صندوق با نماد “اونیکس” طی چند روز آینده و در نشست خبری به اطلاع آحاد جامعه می‌رسد.
گفتنی است، صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت کیمیا با نماد اونیکس، تحت مدیریت شرکت تأمین سرمایۀ کیمیا در تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ با شمارۀ ثبت ۵۵۸۴۹ نزد ادارۀ ثبت شرکت‌ها و در تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ با شمارۀ ۱۲۱۵۹ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار با سرمایۀ اولیۀ هزار میلیارد تومان ثبت شده است.

source

توسط ecokhabari