به گزارش بورس نیوز، قیمت طلا که در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی یک ماه گذشته رسیده بود، امروز چهارشنبه افزایش یافت. ضعف دلار آمریکا و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور قبل از انتشار اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده باعث بالا رفتن قیمت طلا بوده است. این اطلاعات می‌تواند روند سیاست بانک مرکزی آمریکا در مورد نرخ بهره را مشخص کند.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۹۳۰ دلار و ۲۴ سنت رسید.
سرمایه‌گذاران هنوز هم محتاطانه عمل می‌کنند، چون هرگونه تغییری در روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می‌تواند باعث افزایش یا کاهش قیمت طلا شود. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.
از طرف دیگر، خبر کاهش شاخص قیمت مصرف کننده در چین و ورود اقتصاد این کشور به تورم منفی در ماه ژوئیه به تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ دنیا آسیب رسانده است. مقامات چین حالا تحت فشار برای معرفی محرک‌های اقتصادی مستقیم‌تر هستند.
از طلا همواره به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان مخاطرات اقتصادی یاد می‌شده، بنابراین افزایش نگرانی در مورد سلامت اقتصاد آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد دنیا پس از پایین آمدن رتبه آن از نظر موسسه اعتبارسنجی مودیز از قیمت طلا حمایت کرده است.
شاخص دلار هم ۰.۱ درصد نسبت به روز گذشته پایین آمده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر کرده است.
قیمت نقره امروز با ۰.۶۱ درصد افزایش به ۲۲ دلار و ۹۵ سنت رسید و پلاتین با ۰.۳۶ درصد افزایش ۹۰۸ دلار و ۱۵ سنت معامله می‌شود.

source

توسط ecokhabari