وزیر راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای انجام ۲۰۰۰ پرواز در ایام اربعین ۱۴۰۲ خبر داد و گفت:در ناوگان اتوبوسرانی برای خدمات‌رسانی حدود ۷۰۰۰ اتوبوس به زائران برنامه‌ریزی شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد بذرپاش با اعلام این‌که اعزام زائران اربعین ۱۴۰۲ از ۲ هفته آینده آغاز می‌شود، اظهار داشت: با آنکه عملیات انتقال مسافران و زائران اربعین با فصل گرم سال مصادف شده، اما هم سطوح کیفیت خدمات و هم کمیت سفرهای اربعین رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در ناوگان اتوبوسرانی برای خدمات‌رسانی حدود ۷۰۰۰ اتوبوس به زائران برنامه‌ریزی شده است، افزود: زیرساخت‌های مناسبی در ۴ پایانه مرزی اربعین (مهران، شلمچه، چذابه و خسروی) نسبت به سال گذشته تدارک دیده شده که بخشی از آنها شامل نوسازی تجهیزات، تعبیه وسایل سرمایشی و آماده سازی پارکینگ‌ها است.
وی با یادآوری این‌که در پایانه برکت مهران یکی از بزرگترین پارکینگ‌های خودروی عمومی آسفالت انجام شده است، گفت: در بخش حمل‌ونقل هوایی برای انجام حدود ۲۰۰۰ پرواز در فاصله ۲۵ روز تدارک دیده شده که این تعداد پرواز قابلیت افزایش دارد.
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، بذرپاش ا بیان این‌که برای سفرهای اربعین برای سفری ایمن و مناسب برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: در بخش ریلی نیز حدود ۶۰۰ هزار بلیت رفت و برگشت امکان سنجی شده است که زائران را به مقصد خرمشهر، اهواز، آبادان منتقل می‌کند. همچنین یک ریل‌باس از خرمشهر به صورت رایگان تا مرز شلمچه برای زائران در نظر گرفته شده است‌.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari