به گزارش بورس نیوز، مهدی کوهی، مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در این جلسه با اشاره به خدمات بیش از نیم قرنی این شرکت به عنوان مادر صنعت فولاد کشور گفت: این مجتمع عظیم صنعتی با تولید و عرضه محصولات فولادی با کیفیت از جمله ریل ملی در توسعه حمل و نقل ریلی کشور به عنوان یک زیرساخت مهم، نقش آفرین بوده و خدمات رسانی به صنعت کشور را تداوم بخشیده است.
وی برخی مشکلات و چالش‌های خاص ذوب آهن اصفهان از جمله در موضوع تامین مواد اولیه که به واسطه نوع تکنولوژی و شیوه تولید فولاد می‌باشد، مسائل مربوط به امور بانکی، مالیاتی، بورسی و هزینه‌های تامین مالی و همچنین عوارض صادراتی را مطرح نمود.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان حمایت وزارت اقتصاد از شرکت‌های بزرگ که تاثیر بسزایی در عملکرد بازار سرمایه دارند را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: رونق و توسعه اقتصادی کشور مستلزم حمایت از صنایع بزرگ همچون ذوب آهن اصفهان می‌باشد و لذا توجه بیشتر به رفع تنگنا‌های موجود در این زمینه ضروری است. 
وزیر امور اقتصاد و دارائی نیز ضمن استقبال از نقطه نظرات طرح شده در نشست مقرر نمود که این جلسات بطور اختصاصی برای صنایع برگزار شود. همچنین پیشنهادات این صنایع دریافت و در حیطه وزارت متبوع و یا هیات دولت مطرح، بررسی و تصمیم گیری شود.

source

توسط ecokhabari