اهواز – استاندار خوزستان از شناسایی حدود ۳۰۰ هزار هکتار زمین در سطح استان برای کشت چوب خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر حسینی محراب عصر شنبه در نشست بررسی طرح زراعت اظهار کرد: در گذشته چند نمونه کار خوب و موفق در زمینه کشت چوب و ایجاد کارخانه‌های تولیدی در بخش محصولات چوبی در استان انجام شده است.
وی افزود: در این جلسه بنا شد با استفاده از تجربیات طرح‌هایی که تاکنون در استان انجام شده است مراحل اجرایی طرح زراعت چوب جلو برود.
استاندار البرز با بیان اینکه تا امروز حدود ۳۰۰ هزار هکتار زمین در سطح استان برای کشت چوب شناسایی شده است، گفت: با مباحث صورت گرفته تقسیم کاری با محوریت دانشگاه کشاورزی رامین، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان صورت گرفت و انشاالله این طرح با کمک فارغ التحصیلان دانشگاهی، روستاییان و صنعتگران چوب اجرایی می‌شود.
وی اظهار کرد: این طرح در اهواز و چند شهرستان دیگر انجام می‌شود؛ با اجرای این پروژه در اهواز کمربند سبز و به تبع آن فضای مناسبی برای شهر شکل می‌گیرد.
استاندار خوزستان عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح تکمیل زنجیره چوب از تولید آن تا تبدیل به مبلمان، لوازم التحریر و دیگر تولیدات چوبی است که فرصت‌های قابل توجهی در زمینه اشتغال برای استان فراهم می‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari