عملکرد فوق‌العاده از بیمه سینا!
بورس‌نیوز:
شرکت بیمه سینا با سرمایه ثبت شده ۵۸۷ میلیاردتومانی و ارزش بازار یک هزار و ۵۲۰ میلیاردتومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی ۳ماهه منتهی به خردادماه سال ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال ثبت کرد. این شرکت در پایان خردادماه سال ۱۴۰۲ توانست یک هزار و ۵۹۸ میلیارد تومان از فروش حق بیمه صادره خود درآمد کسب کند؛ البته حدود ۲۳۶ میلیارد تومان از درآمد حق بیمه صادره ” وسین ” صرف حق بیمه اتکایی واگذاری شده است. درآمد‌های بیمه‌ای این شرکت به یک هزار و ۴۶۵ میلیارد تومان رسید و نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۸۱ درصد افزایش یافت.
در مجموع بیمه سینا توانست از فعالیت ۳ماهه سال ۱۴۰۲ خود، ۲۱۰ میلیارد تومان سود ناخالص کسب کند که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ حدود ۱۸۳ درصد افزایش‌یافته است.
شرکت بیمه سینا در این دوره ۳ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۸۹ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۱۲۷ درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی ۳ماهه سال ۱۴۰۲ از سود عملیاتی، سود خالص ۳ماهه ۱۴۰۲ شرکت بیمه سینا به دست می‌آید که بر اساس این محاسبه صورت‌گرفته، شرکت توانسته است در پایان فصل بهار سال ۱۴۰۲، بالغ بر ۹۱ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲۸ درصد افزایش داشته است. 
عملکرد فوق‌العاده از بیمه سینا!
حاشیه سود ناخالص در این دوره ۱۳ درصد و حاشیه سود خالص ۶ درصد است. تفاوت حاشیه سود خالص و ناخالص در این است که حاشیه سود ناخالص، هزینه‌ها را در نظر نمی‌گیرد. البته گفتنی است که حاشیه سود خالص “وسین” نسبت به سال مالی گذشته کاملاً رشد داشته چرا که در دوره مشابه سال قبل این شرکت در زیان خالص بوده و اکنون از زیان خارج شده است. در تحلیل حاشیه سود خالص ممکن است چالش دیگری هم وجود داشته باشد که باید به آن‌ها توجه شود.
در انتها در یک نمودار خلاصه شده صورت سود و زیان شرکت بیمه سینا ملاحظه می‌فرمایید.
عملکرد فوق‌العاده از بیمه سینا!
با نگاهی دقیق‌تر به‌صورت وضعیت‌های مالی “وسین” می‌توان دریافت که این شرکت موفق به تحقق ۱۵۵ ریال سود خالص به‌ازای هر سهم شد. این در حالی است که در سال مالی گذشته (سال ۱۴۰۱)، سودی محقق نشده بو. د بلکه ۵۵۹ ریال زیان خالص به‌ازای هر سهم رقم خورده بود.
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari