به گزارش بورس نیوز، طبق بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، واردات ماشین‌آلات مشابه ساخت داخل به‌شرط خرید دستگاه‌های رده معدنی از سازندگان داخلی مجاز است.
بر اساس این گزارش، ابوذر جمشیدوند، مدیرکل دفتر ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی وزارت صمت جزئیات ضوابط واردات ماشین‌آلات معدنی را اعلام کرد.
 
واردکنندگان می‌توانند نسبت به واردات ماشین‌آلات شامل بیل مکانیکی با توان موتور بالاتر از ۳۵۰ اسب بخار یا وزن کل بالاتر از ۴۰ تن، لودر با توان موتور بالاتر از ۳۱۰ اسب بخار یا وزن کل بالاتر از ۳۰ تن، دامپتراک با وزن بارگیری بالاتر از ۵۰ تن، تراک معدنی با وزن بارگیری بالاتر از ۷۰ تن، بلدوزر با توان موتور بالاتر از ۳۲۰ اسب بخار، گریدر با وزن کل بالاتر از ۲۰ تن و ماشین‌آلات مورد نیاز عملیات معدنی زیرزمینی با مجوز معاونت معادن اقدام کنند.
 
همچنین مقرر شده است،­ ماشین‌آلات دارای مشابه ساخت داخل، با هدف حمایت از تولید این ماشین‌آلات در کشور و افزایش تولید در بخش معدن، ­به ازای خرید هر دستگاه رده معدنی از سازندگان داخلی اجازه واردات ماشین‌آلات تا ۵ سال ساخت با تعداد مشابه خرید از داخل به واحد‌های معدنی کشور صادر شود.

source

توسط ecokhabari