رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: طبق قانون بودجه ۱۴۰۲، دولت مکلف به صادرات روزانه ۱.۴ میلیون بشکه نفت شد که با تلاش های وزارت نفت توانسته‌ایم از مرز ۱.۴ میلیون بشکه عبور کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، داوود منظور در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۲ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی تقاضای فوریت لایحه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۲، اظهار داشت: در حال حاضر در حال اجرای بودجه سال ۱۴۰۲ هستیم و تقاضای اصلاح این لایحه ناظر بر برخی مشکلات و موانع اجرایی کوچک است که این موانع باعث شده قانون بودجه به طور کامل و سریع اجرا نشود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: با این اصلاحات کمک می‌شود احکام قانون بودجه بهتر اجرا شود، چرا که ما روزانه برای ارائه خدمات به ابزار بودجه نیازمندیم. طبق قانون بودجه ۱۴۰۲، دولت مکلف به صادرات روزانه ۱.۴ میلیون بشکه نفت شد که با تلاش‌های وزارت نفت توانسته‌ایم از مرز ۱.۴ میلیون بشکه عبور کنیم.
وی تصریح کرد: از این رو از مجلس اجازه می‌خواهیم مازاد ظرفیت تولید نفت را صادر کنیم و منابع حاصل از این صادرات را صرف توسعه زیرساخت و تکمیل طرح‌های ناتمام و بازپرداخت بدهی دولت به صندوق تأمین اجتماعی و صندوق توسعه ملی شود.
منظور با بیان اینکه برخی ردیف‌های بودجه به دستگاه‌های خاص اختصاص پیدا کرده است، گفت: اما در ابلاغ موارد صرفاً به یک دستگاه داده شده است که ما در لایحه دوفوریتی اصلاح قانون بودجه، اصلاح ۲۵ مورد را تقاضا کرده‌ایم. همچنین بحث دریافت مالیات از حقوق اعضای هیأت علمی و قضات باعث ایجاد نارضایتی شدید شده است و برخی اعضای هیأت علمی خواستار ترک خدمت شده‌اند که لازم می‌دانیم این موارد اصلاح شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari