بازرسان استاندارد در جریان بازرسی‌های خود در تابستان امسال و در ادامه طرح نظارتی ضربتی تابستانه، ۱۰ شهربازی و مرکز تفریحی آبی غیر استاندارد را در سطح استان تهران پلمب کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین طاهری مدیرکل اداره استاندارد استان تهران اظهار داشت: کارشناسان استاندارد با بازرسی از بوستان‌های مسکن مهر و ندائی واقع در اسلامشهر، رنگین کمان و حافظ واقع در اندیشه، استاد شهریار واقع در نسیم شهر، شهدای گمنام واقع در تهرانسر و شهربازی ایما واقع در آبشار تهران، تجهیزات تفریحی فاقد گواهینامه بازرسی سالیانه معتبر در این اماکن را پلمب کردند.
وی افزود: با توجه به افزایش استفاده از مراکز تفریحی آبی در ایام گرم سال، سه مرکز تفریحی آبی جماران واقع در نیاوران، یاس واقع در شهرری و مفتح واقع در خیابان شریعتی به دلیل عدم استانداردسازی تجهیزات تفریحی آبی خود پلمب شدند.
طاهری تاکید کرد: کلیه تجهیزات تفریحی اعم از شهربازی‌ها، کابل‌راه‌ها و مراکز تفریحی آبی مشمول استاندارد اجباری‌اند و در صورت عدم اقدام مالکان و بهره‌برداران تجهیزات تفریحی پلمب شده برای انجام استانداردسازی و اخذ مجوز بهره‌برداری معتبر، پرونده آنها جهت طی مراحل قانونی به محاکم قضائی ارسال خواهد شد و این اداره‌کل در خصوص تأمین ایمنی و سلامت شهروندان به وظایف خود عمل خواهد کرد.
بر اساس اعلام اداره استاندارد استان تهران، وی گفت: در چهار ماهه گذشته سال‌جاری، تعداد ۱۳۰۷ تاییدیه استاندارد برای تجهیزات تفریحی در سطح استان تهران صادر شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari