بیش از ۲ میلیون و ۲۲۸ هزار سهامدار در هفته سوم مرداد ماه امسال، یک هزار میلیارد تومان، سود سهام خود را از طریق اطلاعات سامانه سجام دریافت کردند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از روابط عمومی سمات، اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزییات واریز سود سهامداران در سومین هفته از مرداد ماه سال جاری حاکی از آن است که ۲۱ ناشر سود جاری و سود سنواتی ۲ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۱۱۶ سهامدار را که شامل یک هزار و ۳ میلیارد و ۷۸۴ میلیون تومان می شود را با حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده اند.
واریز سود جاری ۱۸ ناشر
این گزارش می‌افزاید: در هفته سوم مرداد ماه امسال، ۱۸ ناشر «مدیریت‌ سرمایه‌گذاری ‌کوثر بهمن، سرمایه‌گذاری ‌و توسعه ‌خوزستان‌، سرمایه‌گذاری‌ مسکن ‌پردیس، شیر پاستوریزه‌ پگاه‌ گلستان، تجارت‌ الکترونیک‌ پارسیان، سرمایه‌گذاری ‌توسعه ‌توکا، تولید و صادرات ‌ریشمک، فرآورده‌های‌ نسوز پارس، فجر انرژی ‌خلیج‌ فارس، مجتمع ‌فولاد خراسان، آسان ‌پرداخت‌ پرشین، سامان‌ گستر اصفهان، گروه‌ صنعتی‌ ملی‌، خمیرمایه‌ رضوی، نیان‌ الکترونیک، پتروشیمی‌ جم، بیمه‌ کارآفرین و نورد آلومینیوم» سود جاری ۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۸۷ سهامدار که شامل ۹۸۷ میلیارد و ۶۰۴ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.
واریز سود سنواتی ۳ ناشر
همچنین، در این دوره زمانی، ۳ شرکت‌ «مجتمع ‌فولاد خراسان، ملی‌ سرب ‌و روی و بیمه‌ آرمان»، سود سنواتی ۴۴ هزار و ۱۲۹ سهامدار را که شامل ۱۶ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.
پرداخت ۲۲ هزار میلیارد تومان از ابتدای سال
گفتنی است از ابتدای سال جاری تا پایان هفته سوم مرداد ماه، ۲۶۲ ناشر، سود ۲۷ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۶۰۴ سهامدار را که شامل ۲۲ هزار و ۵۸۲ میلیارد و ۳۴۲ میلیون تومان می‌شود را با سامانه سجام پرداخت کرده اند.
سامانه سجام چیست ؟
لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
مزایای سجامی شدن
گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari