کرج- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شناسایی ۸۸۷ نقطه حادثه خیز در کشور گفت: امسال رفع و ایمن‌سازی ۴۵۰ نقطه در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش خبرنگار مهر، داریوش امانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه رفع گره ترافیکی پل فردیس تا پل کلاک که صبح یکشنبه با حضور مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، علی زندی‌فر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که با انجام آن یکی از گره‌های سخت ترافیکی آزادراه کرج- تهران مرتفع شد.
وی افزود: فاز اول این پروژه سال گذشته با احداث کنارگذر شمالی پل فردیس با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
این مسئول بیان کرد: بخشی دیگری از این پروژه شامل اصلاح رمپ و لوپ پل فردیس و اضافه‌کردن یک باند به جاده مخصوص نیز به زودی تکمیل خواهد شد که با بهره‌برداری از آن در مجموع ۸۵ درصد بار ترافیکی محدوده پل فردیس کاهش پیدا می‌کند.
امانی در ادامه به تعداد نقاط حادثه‌خیز در راه‌های کشور اشاره کرد و گفت: طبق آخرین آمار ۸۸۷ نقطه حادثه خیز شناسایی شده است که امسال رفع و ایمن‌سازی ۴۵۰ نقطه در دستور کار قرار گرفته است و تعهد وزارت راه و شهرسازی بر آن است که تا پایان کار دولت سیزدهم تمام این نقاط حادثه‌خیز ایمن سازی و رفع خطر شوند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور توضیح داد: در حال حاضر بیش از ۲۹۰ هزار کیلومتر در کشور وجود دارد که ساخت ۱۰۰ هزار کیلومتر راه باتوجه به شرایط فعلی سرویس سطح راه‌ای کشور مورد نیاز است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari