با احتساب معاملات امروز گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران، حجم معاملات از ابتدای راه‌اندازی تاکنون، از مرز ۱۰ میلیون گواهی معادل بیش از یک تن شمش طلا عبور کرد. با این رویداد، روند رو به رشد استقبال فعالان بازار طلا، سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و واردکنندگان طلا به این ابزار بورس کالا بیش از گذشته نمایان شود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از کالاخبر، از ابتدای راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران که به تاریخ ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ باز می گردد تا روز جاری، در مجموع ۱۶۰۹۶ معامله ثبت شده که حجم آن‌ها از ۱۰ میلیون گواهی عبور کرد و از نظر وزنی معادل بیش از یک تن شمش طلاست.
معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بستر معاملات بورس کالای ایران انجام می‌شود که در راستای برنامه‌های توسعه‌ای،ساعات جلسات معاملاتی به ۱۰ صبح تا ۱۷ افزایش یافت و از ساعت ۱۰ تا ۱۰:۳۰ دوره پیش گشایش و ۱۰:۳۰ تا ۱۷ حراج پیوسته است. این بازار شاهد حضور فعالان حقیقی متعددی است و دسترسی برخط انجام معاملات از سوی بسیاری از شرکت‌های کارگزاری پیشرو در بازار فراهم شد. اقدام‌های بورس کالای ایران در توسعه هرچه بیشتر بازار شمش طلا، نوید چشم اندازی روشن از آینده این بازار می دهد.
استقبال بانک ها در پذیرش خزانه در بورس کالا به عنوان محل سپرده گذاری شمش های طلا در کنار حضور فعال واردکنندگان طلا و بازارگردانان فعال این حوزه، بیانگر استمرار روند مطلوب کنونی است. با انتشار فهرست شمش های قابل پذیرش شرکت‌های خارجی تولید کننده شمش طلا، حوزه عرضه بازار بیش از پیش تقویت می‌شود؛ بطوریکه محدودیت خرید برای اشخاص حقوقی برطرف می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari