برمک قنبرپور گفت: براساس اصول استراتژیک در علم اقتصاد، کشف قیمت مواد اولیه یا تمام نهاده‌های تولید باید به نحوی باشد که وقتی تولیدکنندگان وارد بازارهای جهانی می‌شوند بتوانند با رقبای خود به ویژه در حوزه منطقه رقابت کنند.
برمک قنبرپور، نایب رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در رابطه با مزیت کشف قیمت محصولات در بورس کالا، اظهار کرد: براساس اصول استراتژیک در علم اقتصاد، کشف قیمت مواد اولیه یا تمام نهادهای تولید باید به نحوی باشد که وقتی تولیدکنندگان وارد بازارهای جهانی می‌شوند بتوانند با رقبای خود به ویژه در حوزه منطقه رقابت کنند.
او افزود: به هر میزان که اقتصاد کشور شفاف باشد ارزش‌هایی که در تولید به کار گرفته می‌شود قابلیت نمایش بیشتری خواهند داشت، لذا هرچه قیمت مواد اولیه بر توان خرید رقبای منطقه‌ای منطبق باشد آن وقت می‌توان در بحث مواردی که منجر به خلق ارزش افزوده می‌شود توان واقعی خود را به نمایش گذاشت.
نایب رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر تاکید کرد: اگر قیمت مواد اولیه و محصولات‌مان براساس قیمت‌های واقعی و منطقی نباشد، شاهد مشکلات متعددی در بحث تولید محصولات، رقابت و … خواهیم بود.
قنبرپور در پایان بیان کرد: بورس کالا بستری را براساس مارکتینگ فراهم آورده تا کشف قیمت براساس عرضه و تقاضای بازار تعیین شود و در این قیمت، هم منافع تولیدکننده حفظ می‌شود و هم زمینه رانت و فسادی ایجاد نخواهد شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari