داستان ادامه‌دار قند تربت‌جام: زیان‌های عملیاتی و سود‌های غیرعملیاتی
بورس‌نیوز:
در شرایطی که در سال‌های اخیر به طور مداوم شاهد شناسایی زیان‌هایی عملیاتی و خالص در صورت‌های مالی شرکت قند تربت‌جام بودیم، بالاخره در آخرین صورت‌های مالی حسابرسی نشده سالیانه منتشر شده شرکت شاهد تحقق سود خالص بودیم هر چند به لطف شناسایی درآمد‌های غیرعملیاتی.
داستان ادامه‌دار قند تربت‌جام: زیان‌های عملیاتی و سود‌های غیرعملیاتی
شرکت قند تربت‌جام که از شرکت‌های پذیرفته شده در بازار پایه فرابورس به شمار می‌آید، در سال مالی منتهی به پایان خردادماه ۱۴۰۲ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، با ثبت فروش قابل‌توجه ۱۸۸ میلیاردتومانی، تنها موفق به تحقق ۱۳۰ میلیون تومان سود ناخالص گردید.
بااین‌وجود روند ادامه‌دار فروش سهام شرکت قند بیستون در سال مالی گذشته منجر به شناسایی ۶۶۵ میلیارد ریال درآمد‌های غیرعملیاتی برای شرکت گردیده است که این موضوع اصلی‌ترین دلیل شناسایی ۵۹۱ میلیارد ریال سود خالص (به‌ازای هر سهم ۹۰۹ ریال) آن هم پس از سال‌ها زیان سازی می‌باشد.
البته از اقدامات شایان‌ذکر مدیریت شرکت می‌توان به سرمایه‌گذاری بخشی از منابع فروش سهام بابت خرید ماشین‌آلات در ماه‌های گذشته خبر داد تا شاید به‌نوعی شاهد عدم تحقق زیان‌های عملیاتی در سال‌های آتی از این شرکت باشیم.
افزایش تولید ۲.۶۵۰ تنی شکر چغندری در کنار رشد محسوس نرخ‌های فروش از اصلی‌ترین دلایل رشد در حدود ۱۰۵ درصدی درآمد‌های شرکت در سال مالی ۱۴۰۲ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است. 
داستان ادامه‌دار قند تربت‌جام: زیان‌های عملیاتی و سود‌های غیرعملیاتی
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari