سرپرست معاونت توسعه بازار فرابورس در پیش نشست تخصصی «چالش‌ها و فرصت‌های تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کارهای کوچک و متوسط از طریق بازار سرمایه» گفت: یک دستورالعمل پذیرش شرکت های دانش بنیان در حال تنظیم داریم که فعلا در دست هیئت مدیره سازمان بورس است. به کمک این دستورالعمل، پذیرش دانش‌بنیان‌ها در بازار سرمایه تسهیل می‌گردد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، سیدمهدی علم‌الهدی، سرپرست معاونت توسعه بازار فرابورس، در این نشست بیان‌ کرد: فرابورس نمیتواند به سکوها نسبت به پذیرش طرح ها فشار آورد. طرحی را تحت عنوان کراودفاندینگ (تامین مالی جمعی) در دستور کار داریم که مربوط به پروژه های ارزی است تا بتوان از طریق بازار سرمایه به تامین مالی این پروژه‌ها به صورت ارزی کمک کرد.
وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان درحال پذیرش در فرابورس هستند. یک دستورالعمل پذیرش شرکت های دانش بنیان در حال تنظیم داریم که فعلا در دست هیئت مدیره سازمان بورس است تا به کمک این دستورالعمل، پذیرش دانش‌بنیان‌ها در بازار سرمایه تسهیل گردد.
علم الهدی ادامه داد: آخرین عرضه اولیه مربوط به شرکت نیان بود که این شرکت از جمله شرکت‌های دانش بنیان است. اصولا شرکت‌هایی را در فرابورس پذیرش میکنیم که طرح توسعه‌ای داشته باشند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari