به گزارش بورس نیوز، یکی از سوالات رایجی که از سوی مردم برای دریافت خدمات نظافت منزل و خانه پرسیده می‌شود، این است که قیمت نظافت منزل، خانه و راه پله چقدر است؟ اگرچه نمی‌توانیم به طور دقیق به سوال این دسته از افراد پاسخ دهیم؛ اما به هر حال در ادامه این مقاله قصد داریم دقیق‌تر در مورد این موضوع صحبت کنیم. بنابراین، اگر دغدغه شما برای دریافت خدمات نظافتی، قیمت است؛ با ما همراه باشید تا به طور دقیق در مورد قیمت نظافت منزل صحبت کنیم.
منزل اولین و آخرین خانه ما است که هر روز در آن رفت و آمد داریم، استراحت می‌کنیم و از مهمانان خودمان نیز پذیرایی خواهیم کرد. نظافت منزل می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی منزل و آراستگی آن داشته باشد. بنابراین، بهتر است که اگر فرصت کافی برای انجام این کار ندارید، از نظافتچی‌های خانم و آقای متخصص برای نظافت منزل کمک بگیرید.‌
می‌دانیم که با بالا رفتن هزینه ها، یکی از دغدغه‌های اصلی افراد برای استفاده از خدمات نظافتچی ها، قیمت نظافت منزل است. به طور کلی، قیمت دقیقی برای نظافت منازل از سوی اتحادیه خاصی مشخص نشده و این قیمت‌ها عمدتا رقابتی هستند. به همین خاطر شرکت‌های متخصص و فعال در این حوزه سعی می‌کنند که برای جذب مشتری، قیمت‌ها را مقرون به صرفه‌تر ارائه کنند. 
در نظر داشته باشید که قیمت نظافت منزل به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. یعنی هر نظافتچی بر اساس ساعت کار خود، از شما دستمزد دریافت می‌کند. البته یک حداقل قیمتی نیز برای ساعات نظافت در نظر گرفته شده که از آن کمتر، نمی‌توانید اقدام به استخدام نظافتچی کنید. استخدام نظافتچی برای نظافت منازل، برای ۴ و ۸ ساعت کار است. به ازای هر ساعت اضافه نیز یک مبلغی پرداخت می‌کنید که کامل مقرون به صرفه و منطقی است. 
قیمت نظافت منزل برای هر بخش از خانه می‌تواند متفاوت باشد. به طور مثال، هزینه‌ای که برای نظافت پرداخت می‌کنید، مربوط به شستشوی سقف و فرش نیست. هزینه شستشوی سقف به صورت متری محاسبه می‌شود و زمان تاثیری روی هزینه آن ندارد. در هر صورت بهتر است که محاسبه قیمت و هزینه نظافت را برعهده افراد متخصص و شرکت‌ها بسپارید.
نظافت منزل
اگرچه بسیاری از خانه و ساختمان‌های امروزی دارای آسانسور هستند؛ اما راه پله نیز به عنوان یک بخش ضروری برای ساختمان‌ها وجود دارد. نظافت راه پله‌ها و رعایت بهداشت در آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. به طوری که توصیه می‌کنیم راه پله‌های خانه‌ها و ساختمان‌های مسکونی خودتان را به صورت حرفه‌ای تمیز کنید. البته می‌دانیم که این کار برای ساختمان‌های بزرگ و چند طبقه امکان پذیر نیست. چون به هر حال تعداد افراد ساکن در این ساختمان‌ها زیاد بوده و امکان تقسیم کار وجود ندارد. 
بهترین راه برای نظافت راه پله، سپردن این کار به یک نظافتچی آقا است. قیمت نظافت راه پله بر اساس ساعتی محاسبه می‌شود. بنابراین، هر چقدر راه پله ها، کثیف‌تر باشند و تعداد بیشتری داشته باشند، هزینه نظافت آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. بازه زمانی که برای نظافت راه پله‌ها به صورت دوره‌ای اختصاص می‌دهید، می‌تواند روی هزینه‌ای که برای این کار پرداخت می‌کنید، موثر باشد.
به طور مثال برخی از ساختمان‌ها هر سال یک بار مراحل نظافت راه پله را انجام می‌دهند. در این صورت باید حتما بخش‌های مختلف راه پله ها، اعم از دیوار، نرده‌ها و کف راه پله به طور دقیق تمیز شوند و زمان زیادی نیز برای این کار نیاز است. اما اگر هر یک ماه یک بار تمیز کردن راه پله‌ها را انجام دهید، دیگر نیازی به صرف زمان زیاد نیست و هزینه کاهش پیدا می‌کند.
نظافت منزل
همانطور که می‌دانید برای نظافت خانه و راه پله می‌توان از خدمات نظافتچی آقا و خانم استفاده کرد. برخی از افراد تصور می‌کنند که نظافتچی‌های خانم می‌توانند هر یک از امور نظافت را انجام دهند؛ اما واقعیت این است نظافت خانه با نظافتچی‌های خانم یک سری محدودیت‌هایی نیز دارد. اولین نکته مهم این است که خانم‌ها امور نظافتی سنگین مانند شستشوی فرش را انجام نمی‌دهند و این کار‌ها باید برعهده نظافتچی‌های آقا باشد. دوم اینکه نظافتچی‌های خانم برای نظافت راه پله اعزام نخواهند شد. 
به طور کلی، توصیه می‌شود که در هنگام انتخاب نظافتچی آقا و خانم به این جزئیات توجه داشته باشید. چون معمولا نظافتچی‌های خانم ظرافت و دقت بیشتری برای تمیزکاری دارند، بهتر است که برای نظافت داخل منزل مانند آشپزخانه، انتخاب شوند. آقایان نیز می‌توانند برای نظافت بخش‌های مختلف خانه از جمله دیوارها، پارکینگ، راه پله‌ها و … به کارگیری شوند. 
قیمت نظافتچی آقا و خانم برای نظافت خانه متفاوت است. برخلاف باور برخی از افراد که خانم‌ها هزینه کمتری برای نظافت دریافت می‌کنند، باید بگوییم که هزینه نظافتچی خانم کمی بالاتر از نظافتچی آقا است. البته این اختلاف هزینه چندان قابل توجه نیست و نیازی نیست که دغدغه زیادی از بابت این موضوع داشته باشید. فقط بهتر است که بر اساس شرایط خانه و همچنین محل مورد نیاز برای نظافت، از خدمات نظافتچی خانم و آقا استفاده نمایید.
شرکت پاک رویال، بهترین شرکت نظافتی در تهران است که توانسته خدمات خود را به صورت تخصصی به مردم ارائه کند. این شرکت دارای نظافتچی خانم و آقا و نیرو‌های حرفه‌ای است که هر کدام می‌توانند به مردم برای نظافت منزل کمک کنند. اگر نیاز به دریافت خدمات نظافتی برای تمیز کردن دیوارها، سقف، خارج و داخل خانه، راه پله‌ها و … را دارید، می‌توانید این شرکت را انتخاب کنید. فقط کافیست که با یکی از شماره تلفن‌های این شرکت در ارتباط باشید. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت نظافت در این شرکت، کافیست که به سایت آن مراجعه نمایید.

source

توسط ecokhabari