قاسم محسنی گفت: انتشار نتایج رتبه‌بندی در سال اول (۱۴۰۲) در اختیار مدیران صدوق های سرمایه گذاری است؛ اما از سال آتی انتشار این رتبه ها الزامی خواهد بود.
قاسم محسنی مدیر عامل شرکت رتبه بندی اعتباری برهان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در رابطه با رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اظهار کرد: اسفند ماه سال گذشته سازمان بورس رتبه‌بندی ارزیابی عملکرد را برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ الزامی کرد و شرکت برهان نیز به عنوان اولین شرکت رتبه بندی توانست متدلوژی‌ خود در زمینه رتبه بندی ارزیابی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری (شامل در دو بخش درجه بندی عملکرد و رتبه بندی کیفیت مدیریت) را به تایید سازمان بورس برساند.

اوافزود: تاکنون شرکت برهان از بین ۷۰ الی ۸۰ صندوق صندوق سرمایه‌گذاری که مشمول این مصوبه می‌شوند با ۴۷ صندوق سرمایه‌گذاری (بیش از ۶۰ درصد صندوق های مشمول)، قرارداد رتبه بندی ارزیابی عملکرد منغقد کرده و مشغول اجرای این قراردادها است.

مدیرعامل شرکت رتبه بندی اعتباری برهان تصریح کرد: انتشار نتایج رتبه‌بندی در سال اول (۱۴۰۲) در اختیار مدیران صدوق های سرمایه‌گذاری است؛ اما از سال آتی انتشار این رتبه ها الزامی خواهد بود تا سرمایه‌گذاران نسبت به بازدهی، ریسک ها و کیفیت مدیریت صندوق های سرمایه گذاری آگاهی یابند.

محسنی در پایان درخصوص سابقه رتبه‌بندی و درجه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، گفت: شرکت رتبه بندی اعتباری برهان از چند سال قبل، شیوه نامه‌هایی برای رتبه بندی و درجه بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری تدوین کرده بود؛ اما الزامی در اجرای آن وجود نداشت. به همین دلیل، شرکت برهان تصمیم گرفت برای فرهنگ‌سازی درجه بندی عملکرد صندوق‌های سرمایه گذاری را انجام داده و به صورت رایگان منتشر کند. این درجه بندی‌ها با همکاری شرکت فناوری اطلاعات بورس تهران در سایت فیپیران منتشر می‌شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari