مدیر مسئول «فصلنامه بورس اوراق بهادار» از کسب رتبۀ علمی الف از برای فصلنامۀ بورس و اوراق خبر داد. وی اظهار داشت: این نشریه موفق به کسب رتبه علمی «الف» در ارزیابی سال ۱۴۰1 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد. عاصی کسب این رتبه علمی را برای دومین سال پیاپی؛ دستاوردی مهم در اثبات چهره علمی سازمان بورس و اوراق بهادار افزون بر ماهیت نظارتی و عملیاتی آن دانست.
مهرداد عاصی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) عنوان داشت: فصلنامه بورس اوراق بهادار علاوه بر حمایت از مقالاتی که در اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار قرار دارند، به شاخص‌هایی همچون به‌روز بودن موضوعات پژوهشی، کاربردی بودن یافته‌ها، خوانایی و کیفیت علمی، روش‌شناسی دقیق، ارائه فهم‌پذیری داده‌ها، بحث منطقی، استدلال دقیق و شیوه نتیجه‌گیری در ارزیابی مقالات ارسالی توجه دارد.
عاصی اذعان داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مسیر افزایش کیفیت علمی و بین المللی شدن نشریه، امیدواریم در آینده شاهد نمایه شدن فصلنامه بورس اوراق بهادار در معتبرترین پایگاه‌های بین المللی باشیم.
وی در انتهای گفت‌وگوی خود با «سنا» اظهار کرد: «فصلنامه بورس اوراق بهادار» از تمامی پژوهشگران و صاحبان قلم و فعالان بازار سرمایه به‌ منظور همکاری در ارائه نتایج تحقیقات و داوری مقالات استقبال کرده و امید می‌رود با انتقادات سازنده و نظرات علمی فعالان بازار سرمایه، این فصلنامه در مسیر خود با صلابت بیشتری گام بردارد.

یادآور می‌شود؛ تارنمای الکترونیک «فصلنامه بورس اوراق بهادار» به آدرس journal.seo.ir قابل دسترسی و استناد پژوهشگران و فعالان بازار سرمایه است.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari