بورس‌نیوز:
درحالی‌که بسیاری از سهام‌داران شرکت شیشه همدان در انتظار تبعات مثبت افتتاح کوره سوم بر میزان سودآوری بودند، صورت‌های مالی حسابرسی نشده سالانه منتهی به ۳۱/۰۳/۱۴۰۲ حاکی از رشد چشمگیر و ۷۵ درصدی سود خالص در مقایسه با سال مالی قبل دارد.

رشد ۷۸ درصدی درآمد‌ها و ۱۵۲ درصدی بهای تمام شده در سال مالی ۱۴۰۲ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در حالی رقم خورده که نرخ‌های فروش این شرکت تغییر محسوسی را نشان می‌دهد. بااین‌وجود از مهم‌ترین دلایل رشد فروش و درآمد‌های شرکت افزایش در حدود ۳۰.۴۵۴ تنی انواع ظروف شیشه‌ای تولیدی داخلی و صادراتی است که در جدول ذیل نیز دیده می‌شود.

بی شک افتتاح طرح توسعه و کوره شماره ۳ شرکت در سال مالی گذشته از مهم‌ترین و قابل‌توجه‌ترین آیتم‌های سودآوری بوده است و به نظر می‌رسد این شرکت با افزایش فروش در حدود ۲۱.۰۰۰ تنی محصولات صادراتی به کشور‌های همسایه، به‌خوبی ریسک‌های ناشی از اشباع بازار داخلی را کنترل کرده است.
همچنین علی‌رغم اتمام عمر کوره شماره ۱ و درنظرگرفتن تولید حداکثر ۲۰.۰۰۰ تنی محصولات در این خط، شرکت برای سال مالی منتهی به ۳۱/۰۳/۱۴۰۳، تولید و فروشی ۱۲۰.۰۰۰ تنی را پیش‌بینی نموده که این موضوع می‌تواند افزایش سودآوری شرکت در سال مالی آتی را به‌نوعی تضمین کند.

source

توسط ecokhabari