به گزارش بورس نیوز، داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره دلیل واگذارنشدن قیر برای آسفالت راه‌های روستایی، اظهار کرد: بنای ما این است که کمک کنیم تا با دادن قیر حمایتی، آسفالت و راه سازی روستایی دنبال شود، اما این قیر متعلق به دولت نیست بلکه متعلق به شرکت‌های پخش و پالایش نفت خام است و اگر قرار باشد قیر را از آن‌ها گرفته و به پیمانکار بدهیم حتما باید مابه‌ازای آن را جبران کنیم.
وی ادامه داد: الان قیمت یک کیلو قیر در بورس تقریبا ۱۶ هزار تومان است در حالیکه در قانون بودجه پیش بینی شده بود که قیر با قیمت ۷ هزار تومان محاسبه کنیم بنابراین این اختلاف قیمت باید تعیین تکلیف شود. در واقع این اختلاف قیمت را باید از محلی تامین کنیم که محل آن در بودجه پیش بینی نشده و به همین دلیل امسال تاکنون نتوانسته ایم سهمیه قیر جدید تخصیص دهیم، اما در تلاشیم با اصلاح قانون بودجه این مشکل را حل کنیم. هدف ما این است که بخشی از این قیر تولیدی کشور را برای راه‌های روستایی تخصیص دهیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین درباره زمان پرداخت مطالبات گندمکاران، گفت: امسال نزدیک به ۱۰ میلیون تن گندم خریداری می‌کنیم که نسبت به دو سال پیش ۲/۵ برابر شده است. قیمت خرید تضمینی گندم را هم ۱۵ هزار تومان تعیین کردیم برای اینکه کشاورزان انگیزه فروش به دولت داشته باشند. تعهد دولت ۱۴۰ تا ۱۴۵ هزار میلیارد تومان است که منابع به اندازه کافی در بودجه تعیین نشده بود، اما از سایر منابع که در اختیار دولت بود جابجایی انجام دادیم و تا چند روز آینده ۵۰ هزار میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم. قبلا هم ۷۲ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده ایم و تلاش می‌کنیم تا نیمه شهریور بخش عمده مطالبات گندمکاران را پرداخت کنیم.

source

توسط ecokhabari