مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت : میزان مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور ماه نسبت به روز مشابه سال قبل ۸۸۰۰ مگاوات افزایش داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی گفت: بر اساس گزارش‌های مرکز ملی راهبری شبکه برق ایران روز گذشته میزان مصرف برق کشور به ۶۳ هزار و ۶۰۰ مگاوات رسید که در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عدد ۵۴ هزار و ۸۰۰ مگاوات ثبت شده بود، افزایش ۸ هزار و ۸۰۰ مگاواتی را نشان می‌دهد.
سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه میزان مصرف برق در روزهای تعطیل و جمعه کاهش می‌یابد گفت: با توجه به اینکه در ابتدای آخرین ماه تابستان هستیم، انتظار داشتیم میزان مصرف برق کاهش یابد اما افزایش تدریجی دما که از انتهای هفته گذشته با آن مواجه شدیم موجب شد مصرف برق هنوز در اوج باشد.
رجبی مشهدی ضمن تشکر از همه هموطنان به دلیل مشارکت در طرح پرداخت پاداش مدیریت مصرف افزود: خوشبختانه تمامی مشترکان همکاری خوبی با وزارت نیرو در اجرای طرح مدیریت مصرف داشتند، به نحوی که بیش از ۳۶ درصد مشترکان خانگی تاکنون مشمول دریافت پاداش شده اند.
سخنگوی صنعت برق یادآور شد: طرح پرداخت پاداش به مشترکان خانگی تا پایان شهریورماه ادامه دارد و به ویژه به مشترکان پرمصرف توصیه می‌کنیم از آخرین فرصت برای کاهش مصرف و دریافت پاداش بهره مند شوند.
وی در پایان تاکید کرد: هموطنان عزیز در مناطقی که دما کاهش یافته، با خاموش کردن وسایل سرمایشی و یا تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۵ درجه، می‌توانند مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش دهند و از دریافت پاداش مدیریت مصرف بهره‌مند شوند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari