در هفته منتهی به ۳ شهریور امسال، ۲ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۳ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲۳.۸ هزار میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالای ایران دادوستد شد. سیمان، سنگ آهن، آهن اسفنجی و فولاد، سنگین وزن‌های تالار صنعتی و معدنی و قیر، وکیوم باتوم و مواد پلیمری، سنگین وزن های تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بودند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از کالاخبر، تالار محصول‌های صنعتی و معدنی شاهد معامله ۲ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۱۷۶ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۱۵ هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان در هفته گذشته بود.
در این تالار یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۲۹ تن سیمان، ۳۸۰ هزار تن سنگ آهن، ۳۱۸ هزار و ۳۰۰ تن آهن اسفنجی، ۲۷۴ هزار و ۸۸۲ تن فولاد، ۷ هزار و ۲۳۳ تن مس، ۵ هزار و ۳۰۰ تن آلومینیوم، ۸۰۰ تن چدن، ۳۰۰ تن کک و ۲۹۰ تن کنسانتره مولیبدن معامله شد.
همچنین در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۴۲۹ هزار و ۶۵۱ تن انواع محصول به ارزش ۸ هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان در هفته معاملاتی منتهی به ۳ شهریور به فروش رسید.
در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۱۷۲ هزار و ۳۵۰ تن قیر، ۱۰۵ هزار تن وکیوم باتوم، ۹۷ هزار و ۷۹۵ تن مواد پلیمری، ۳۵ هزار و ۶۰۱ تن مواد شیمیایی، ۱۱ هزار و ۳۰۰ تن گوگرد، ۵ هزار و ۴۰۴ تن فرآورده‌های نفتی، ۳ هزار و ۷۳۷ تن روغن و ۳۵۰ تن گازها و خوراک‌ها معامله شد.
تالار کشاورزی هم در هفته گذشته میزبان معامله ۸۰۰ کیلوگرم زعفران به ارزش ۳۴.۸ میلیارد تومان بود.
بازار فرعی نیز شاهد معامله ۲۴ هزار و ۲۴۶ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۴۱۰ میلیارد تومان بود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari