علی حسنی گفت: یک بروزرسانی در سامانه معاملاتی در حال انجام بود اما با توجه به بروز وقفه در روند معاملات تصمیم بر این شد تا سامانه به حالت قبل بازگردد و این اقدام در ساعت مناسب‌تری انجام شود.
علی حسنی، مدیرعامل شرکت مدیریت  فناوری بورس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص جزئیات وقفه در روند معاملات صبح امروز، اظهار کرد: مشکلی که در فرایند معاملاتی امروز به وجود آمد به بحث عدم دریافت اطلاعات از سامانه‌های سفارش‌گیری باز می‌گردد که این امر ناشی از بروزرسانی در لایه ارتباطات در شبکه معاملات بوده و به شکل کاملا مشخص به سامانه‌ها و زیر سامانه‌های معاملاتی و سفارش گیری  اصطلاحا هسته معاملات ارتباطی نداشته است.
او افزود: نظر به وسعت شبکه بازار بروزرسانی‌های مشابه به صورت مستمر در حال انجام است و در برخی از موراد ناگزیر هستیم تا این مسئله را در طول هفته انجام گیرد، لازم به ذکر است اعمال تغییرات مذکور در محیط‌های تستی ضامن اجرای بدون احتمال خطا، در محیط واقعی نیست زیرا  محیط‌های تستی تمام شرایط محیط عملیاتی را ندارد.
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران تاکید کرد: به منظور عدم مشاهده اختلالات در سامانه معاملاتی  و بحث‌های مشابه تمهیدات لازم مانند زمان اعمال بروزرسانی را در نظر خواهیم گرفت، از سمت شرکت فناوری بورس تهران به بازار این اطمینان خاطر را می‌دهیم که دقت نظر لازم و اطلاع رسانی  را در بحث تغییرات یا بروزرسانی‌ها به کار گرفته شود.
حسنی در پایان گفت: شبکه معاملاتی بازار سرمایه به سبب گستردگی قابل توجه  نیاز به بروزرسانی‌های متعددی دارد که برخی از آنها را نمی‌توان به آخر هفته موکول کرد، تمام رویکردمان است که بتوانیم سامانه‌های‌ معاملاتی قابل دسترسی را برای سهامداران فراهم آوریم.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari