مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام (ره) با بیان اینکه تا به امروز مجوز ۱۹۲۱ پرواز اربعین صادر شده است، گفت: با آمادگی کامل امکان پذیرش ۲ هزار و ۵۰۰ پرواز را داریم.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید چلندری مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی در نشست خبری امروز یک‌شنبه با موضوع پروازهای اربعین؛ با اشاره به مجوز تعداد پروازهای صورت گرفته؛ گفت: تا به امروز هزار و ۹۲۱ پرواز اربعین مجوز گرفته که در سال گذشته ۱۹۳ هزار زائر عتبات داشتیم و با هزار ۴۶۰ پرواز در بازه زمانی اربعین پیش بینی شده تا با آمادگی کامل امکان پذیرش ۲ هزار و ۵۰۰ پرواز را در پیش داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی در ادامه تصریح کرد: میانگین تأخیر پروازهای حج تمتع در اربعین سال‌جاری ۹ دقیقه بود و از سال (۱۴۰۱) تمام پروازهای زیارتی به ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی منتقل شده است.
چلندر افزود: مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز پیگیر پروازهای یک شرکت هواپیمایی که بیشترین تأخیر در پروازهای اربعین را داشته، بود که یکی از هواپیماهای این شرکت به دلیل نقص فنی در فرودگاه نجف مانده و در حال مدیریت هستیم تا مجوزهای پروازهای این شرکت را کمتر کنیم تا مردم کمتر دچار این آسیب‌ها شود.
وی در ادامه تاکید کرد: سیستم اطفای حریق ترمینال سلام در حال اتمام است اما تا زمان اتمام پروژه از کپسول‌های بزرگ و خودروهای آتش نشانی مستقر در ترمینال استفاده شود.
این مقام مسئول با تاکید بر عدم پذیرش تأخیر پروازها گفت: تأخیرهای پروازی اجتناب ناپذیر است اما چنانچه پروازهای اربعین تا ۳ ساعت تأخیر داشته باشند تا ظرفیت ۵۰۰ نفر می‌توانند در نمازخانه‌های ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی استراحت کنند اما اگر پرواز بالای ۶ ساعت تأخیر داشته باشد بدون نیاز به هماهنگی با ایرلاین مسافران به هتل فرودگاه منتقل می‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه ۴ دستگاه اتوبوس رایگان در فرودگاه سلام مستقر و مسافران را به ایستگاه‌های مترو منتقل می‌کند افزود: ماهیانه ۱۱ میلیارد تومان به شرکت ساخت زیر نظر بنیاد قسط می‌دهیم و ممکن است این رقم به ۱۶ و ۱۷ میلیارد تومان برسد.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه ۴ شرکت و ۹ مسیر به مسیرهای پروازهایی ما اضافه شدند تصریح کرد: درباره تحقق رویکردهای مربوط به مناطق آزاد در شهر فرودگاهی در حال حاضر کانال‌های تاسیساتی و روبنایی آغاز شده و ۷ شرکت خواهان اختصاص زمین برای شروع فعالیت هستند و مذاکرات ما بین ما و این شرکت‌ها آغاز شده است و ۷ الی ۸ پروژه نهایی شده و ما امیدواریم فعالیت‌ها ظرف دو سه ماه آینده شروع شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari