در راستای ارتقای توانمندی دانش‌آموزان در عرصه‌های مالی و کارآفرینی و همچنین افزایش مهارت مدرسان در حوزه سواد مالی، تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس و اداره آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران امضا شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از روابط عمومی شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس، به منظور فراهم‌آوردن زمینه مساعد برای تعامل سازنده بین سازمان بورس و اوراق بهادار و وزارت آموزش و پرورش در راستای ارتقای توانمندی دانش‌آموزان در عرصه‌های مالی و کارآفرینی و همچنین افزایش مهارت مدرسان در جهت ارائه خدمات آموزشی در حوزه سواد مالی، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان بورس و اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در محل اداره کل مذکور امضا شد.

در این تفاهم‌نامه که به امضای محمدهادی سلیمی‌زاده، مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس و مسعود بهرامی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در حضور محمد مهدی ایزدخواه، رئیس هیئت مدیره شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس به امضا رسید، ۸ موضوع به شرح زیر مورد توافق قرار گرفت.

۱- تدوین و بازنگری استانداردهای آموزش سواد مالی و تربیت اقتصادی و حرفه‌ای با در نظر گرفتن سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش و مأموریت‌های سازمان در جهت ارتقای سواد مالی در کشور
۲- آموزش سواد مالی به دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مختلف
۳- تربیت مدرسان سواد مالی در قالب دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های تخصصی مرتبط
۴- استفاده از ظرفیت¬ها و امکانات علمی و اجرایی طرفین، برای افزایش کیفیت دوره¬های آموزشی
۵- توسعه و تبادل دستاوردهای فناورانه در راستای ارتقای فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی
۶- تدوین محتوای آموزشی در قالب جزوات آموزشی و کتب درسی و ارائه وسایل کمک‌آموزشی برای استفاده مدرسان و دانش‌آموزان
۷- ایجاد پایگاه داده از مدرسان سواد مالی و دانش‌آموزان دریافت‌کننده آموزش
۸- برگزاری رویدادها و فعالیت‌های مکمل دوره‌های آموزشی

سلیمی‌زاده در توضیح خدمات متعهد شده سازمان بورس نسبت به آموزش و پرورش اظهار داشت: دوره‌هایی که برای معلمان برگزار می‌شود در قالب کارگاه‌های آموزشی است که درس به درس توضیح می‌دهد چطور یک معلم می‌تواند از طریق بازی و فعالیت‌های عملی، سواد مالی و همچنین مهارت‌های حرفه‌ای کسب و کار را به دانش‌آموزان آموزش دهد و در حقیقت دانش‌آموز به صورت عملی و مهارتی مسائل را می‌آموزد.

بهرامی نیز اظهار داشت: در گذشته تنها دروس تئوری و نظری در آموزش و پرورش مطرح بود اما رفته رفته اهمیت مهارت‌آموزی مورد توجه قرار گرفت و حالا در سند تحول بنیادین بر تربیت ۶ ساعته بسیار تاکید شده است که یکی از این ساعت‌ها تربیت اقتصادی و حرفه‌ای می‌باشد لذا؛ این مسئله، رسالت اصلی ماست اما منحصر به آموزش و پرورش نیست و تمام دستگاه‌ها موظفند برای کمک پای کار بیایند.

وی افزود: دوره‌های آموزشی برای دانش‌آموزان با مضمون سواد مالی اولین گام از این تفاهم‌نامه است اما در مراحل بعدی انتظار داریم برنامه‌هایی از جمله؛ بازدید عملی از سازمان بورس و شرکت‌های وابسته در قالب اردوی راهیان پیشرفت برای دانش‌آموزان برگزار شود و همچنین دوره‌های ضمن‌خدمت جهت توانمندسازی معلمان صورت پذیرد.

در پی امضای این تفاهم‌نامه، برگزاری کارگاه‎‌های نیم‌روزه سواد مالی توسط شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس در مدارس شهرستان‌های استان تهران از جمله شهرری، نسیم‌شهر، باقرشهر، قرچک و … در فرصت کلاس‌های تابستانه اوقات فراغت آغاز شد.
امضای تفاهم‌نامه ارتقا سواد مالی بین بورس و آموزش و پرورش
امضای تفاهم‌نامه ارتقا سواد مالی بین بورس و آموزش و پرورش
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari