بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می دهد ۵۱ هزار و ۴۲۲ قرارداد به ارزش ۴۲۶ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۱۰ شهریور منعقد شد. قرارداد آتی زعفران به لحاظ حجم و ارزش معاملات رتبه نخست بازار قراردادهای آتی را حفظ کرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از کالاخبر، ۵۱ هزار و ۴۲۲ قرارداد آتی به ارزش ۴۲۶ میلیارد و ۵۱۷ میلیون تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۱۰ شهریور منعقد شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ حجم و ارزش متعلق به زعفران با ۴۲ هزار و ۹۹۷ قرارداد به ارزش ۲۴۵ میلیارد و ۵۴۹ میلیون تومان برای ۳ موعد تحویلی شهریور، آبان و اسفند ۱۴۰۲ بود.
در این مدت همچنین ۶ هزار و ۸۱۹ قرارداد صندوق طلا به ارزش ۱۷۵ میلیارد و ۱۷۳ تومان منعقد شد. این تعداد قرارداد در ۵ موعد تحویلی مهر، آذر و بهمن ۱۴۰۲ و فروردین و خرداد ۱۴۰۳ در هفته منتهی به ۱۰ شهریور منعقد شد.
شمش طلا نیز شاهد انعقاد ۹۹۸ قرارداد به ارزش ۳ میلیارد و ۳۱۹ میلیون تومان در ۴ موعد تحویل ۲۹ شهریور، ۲۹ مهر، ۳۰ آبان و ۲۸ آذر ۱۴۰۲ بود.
نقره هم با انعقاد ۶۰۸ قرارداد به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۴۷۴ میلیون تومان در ۳ موعد تحویلی شهریور، آذر و اسفند ۱۴۰۲ روبه رو بود.
زعفران با سهم ۸۴ درصدی در حجم و ۵۷ درصدی از ارزش کل معاملات قراردادهای آتی از نظر حجم و ارزش در جایگاه اول ایستاد.
سهم صندوق طلا از حجم معاملات ۱۳ درصد و از ارزش ۴۱ درصد بود؛ به این ترتیب صندوق طلا به لحاظ حجم و ارزش جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.
معامله ۵۱ هزار قرارداد آتی در بورس کالا
معامله ۵۱ هزار قرارداد آتی در بورس کالا
معامله ۵۱ هزار قرارداد آتی در بورس کالا
.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari